BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-MagazinMeteoroloji uyarmıştı! Yağmur...----

Meteoroloji uyarmıştı! Yağmur...

Meteoroloji uyarmıştı! Yağmur...
24 Mart 2018 - 11:32 www.finansgundem.com

Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarıları yapılmaya devam ediliyor! İstanbul'da sabah saatlerine işe gitmek için yola çıkan vatandaşlar sağanak yağmur sürpriziyle karşılaştı. Soğuk havanın etkili olduğu İstanbul'da yağışlar hafta içi devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sağanak yağış uyarılarının ardından beklenen yağmur İstanbul'da etkisini sabah saatlerinde gösterdi. Sabah saatlerine işe gitmek için yola çıkan vatandaşlar sağanak yağmur sürpriziyle karşılaştı. Soğuk havanın etkili olduğu İstanbul'da yağışlar hafta içi de devam edecek.

Pazartesi günü İstanbul çok bulutlu olsa da salı ve çarşamba günü gökgürültülü ve sağanak yağışlı bir hava İstanbulluları bekliyor.

İstanbul'un birçok ilçesinde etkili olan sağanak yağış yapılan uyarılara rağmen bazı vatandaşları hazırlıksız yakaladı.

METEOROLOJİ UYARDI - 5 GÜNLÜK HARİTALI TAHMİN

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kıyı Ege, Orta Karadeniz kıyıları ile Antalya’nın doğu ilçeleri, Çanakkale, Balıkesir'in batı ilçeleri, Sinop, Giresun ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor. Güneydoğu kesimlerde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu’da kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa), Doğu Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii) İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli fırtına şeklinde (70-90 yer yer 100 km/sa) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması , toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer yoğun olmak üzere toz taşınımı beklendiğinden, hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme, çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Kıyı Ege, Orta Karadeniz kıyıları ile Antalya’nın doğu ilçeleri, Çanakkale, Balıkesir'in batı ilçeleri, Sinop ve Giresun çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden Sel, Su baskını, Yıldırım, Ulaşımda aksamlar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde hissedilir derecede azalarak mevsim normalleri civarına, Trakya'da yer yer altına ineceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu’da kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa), Doğu Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii) İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli fırtına şeklinde (70-90 yer yer 100 km/sa) esmesi bekleniyor.


METEOROLOJİ'NİN İL İL HAVA DURUMU RAPORU

MARMARA
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR °C, 14°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

EDİİRNE °C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 10°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 12°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

EGE
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kıyı Ege'de kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor.
AFYONKARAHİSAR °C, 11°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 14°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR °C, 16°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

MANİSA °C, 15°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde zaman zaman kuvvetli fırtına (60-90, yer yer 100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 20°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 18°C
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BURDUR °C, 13°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
MERSİN °C, 20°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden güney kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa), doğusunda kuvvetli fırtına (70-90, yer yer 100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

AKSARAY °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ANKARA °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ESKİSEHİR °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KONYA °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Sinop çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor.

BOLU °C, 11°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KARABÜK °C, 14°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
KASTAMONU °C, 11°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 10°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Orta Karadeniz kıyıları ile Giresun çevrelerinde kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa ), iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli fırtına (70-90, yer yer 100 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

GİRESUN °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor.

TRABZON °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Van, gece saatlerinde Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli fırtına (70-90, yer yer 100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğu kesimlerinde toz taşınımı bekleniyor.

ERZİNCAN °C, 18°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ERZURUM °C, 12°C
Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

MALATYA °C, 20°C
Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 22°C
Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 20°C
Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SANLIURFA °C, 26°C
Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT °C, 23°C
Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)