BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMersin’de toplu taşımaya zam ----

Mersin’de toplu taşımaya zam

Mersin’de toplu taşımaya zam
28 Haziran 2022 - 16:54 www.finansgundem.com

Mersin'de toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Yeni tarifeye göre minibüslerde sivil yolcu ücreti 8 lira, öğrenci ücreti 6 TL olarak belirlendi. Belediye otobüslerinde ise sivil yolcu ücreti 7 lira, öğrenci ücreti 3 lira oldu.

Yakıta gelen zamlar yüzünden toplu taşımada fiyat düzenlemesi yapılması gerektiğini söyleyen Başkan Seçer ve minibüsçü esnafı zamlı tarifeleri pazartesi günü UKOME'ye sunmuştu. Yapılan çalışmalardan sonra Büyükşehir belediye otobüslerinin ve minibüslerin zamlı tarifesi belli oldu.

Minibüs fiyatlarına zam

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Hacı Veli Çelik, haftasonu Başkan Seçer'le yaptıkları toplantının olumlu geçmesinden sonra yaptıkları ulaşım zammını açıkladı. Yapılan tespitlerde minibüsçülerin 6 lira olan sivil yolcu ücretini 8 liraya, 4,5 lira olan öğrenci fiyatını da 6 liraya çıkardıklarını belirten ve eski tarifeden zarar ettikleri için yeni düzenlemenin kaçınılmaz olduğunu belirterek, “Sivil yolcu ücretini 8, öğrenci ücretini 6 lira yaptık ama yaptığımız zam, kar amaçlı değil sadece günü kurtarıyoruz. Nitekim halkında alım gücü fazlasıyla düştü, bu fiyatlarla sadece masrafları çıkarabiliyoruz, kar etmiyoruz. Biz de zam olsun istemezdik, ancak çaremiz kalmadı” ifadelerinde bulundu.

Belediye de zam yaptı

Öte yandan minibüsçülerle birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi de artan akaryakıt fiyatlarından kaynaklı belediye otobüs tarifesine zam yaptı. Zamlı tarifeye göre belediye otobüslerinde 4,75 lira olan sivil yolcu ücreti 7 liraya, 2 lira olan öğrenci fiyatı 3 liraya yükselirken abonman öğrenci fiyatı ise 1 lirada kaldı.

İzmir'de ekmeğe zam geldi

 

Sağlık sigortasında zam kapıda

 

Şekere bir zam daha geliyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)