BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMemur-Sen: Teklife kapalıyız----

Memur-Sen: Teklife kapalıyız

Memur-Sen: Teklife kapalıyız
14 Ağustos 2017 - 16:50 www.finansgundem.com

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun açıkladığı Hükümet'in memura zam teklifinden sonra Memur-Sen'den jet yanıt geldi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun memura 2018 için yüzde 3+3 zam teklifine ilişkin, “Bu teklife kapalıyız. Bugünkü oturum bizim için bitmiştir. Yeni makul ve makbul teklifler bekliyoruz. Yeni teklifler geldiğinde cebimiz de, kapımız da açık olacaktır” dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Bakan Sarıeroğlu’nun 2018 için yüzde 3+3 zam teklifinde bulunmasının ardından teklifi kabul etmediklerini belirtti. Yalçın, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “2019 içinde 18 toplamda bir teklifimiz söz konusuydu. Sayın kamu işveren heyeti başkanı en düşük devlet memuru maaşını yüzde 97 oranında iyileştirdik dedi. Şu an en düşük devlet memuru maaşı bekar çocuğu olmayan, evli olmayan bir hizmetli ve 2 bin 405 TL. Yoksulluk sınırı ülkemizde 4 bin 800 TL. Yani yüzde 50’si demek. Yoksulluk sınırının aşılması için yüzde 50 bir iyileştirmeye ihtiyaç var. 4. dönem toplu sözleşmenin kamuoyu gündemine girmesinden bu yana çok temel olarak bir şeyi ifade ettik. Yeni ve büyük Türkiye söylemi masada yansısın ve bu sözleşme dönemi bir milat olsun istedik. Kamu işveren heyetinin teklifinin bütün bunları karşılamaktan çok uzak olduğunu görüyoruz. Anlaşılan o ki kamu işveren heyetinin elindeki hesap makinesi eski Türkiye’den kalma. Biz sunulan teklifi eski Türkiye’nin teklifi olarak görüyoruz. Onun için bu teklifi müzakere etmeye değer bulmuyoruz. Bu teklife kapalıyız. Bugünkü oturum bizim için bitmiştir. Yeni makul ve makbul teklifler bekliyoruz. Yeni teklifler geldiğinde cebimiz de, kapımız da açık olacaktır” dedi.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)