BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMehmet Ali Şahin'den Cumhurbaşkanı açıklaması----

Mehmet Ali Şahin'den Cumhurbaşkanı açıklaması

Mehmet Ali Şahin'den Cumhurbaşkanı açıklaması
27 Eylül 2015 - 16:20 www.finansgundem.com

Mehmet Ali Şahin muhalefetin Erdoğan'la ilgili suçlamalarına cevap verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Efendim 'Cumhurbaşkanı konuşmasın' diye bize koalisyon şartı sürüyor. Cumhurbaşkanı, AK Parti olarak bizim memurumuz mu? Cumhurbaşkanına, AK Parti talimat verecek, 'Şöyle et, böyle et' böyle bir şart olur mu?" dedi.

Şahin, partisinin Yenice İlçe Başkanlığı tarafından Celal Hatıl Parkı'ndaki bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçiminin ardından yaşanan koalisyon çalışmalarını anlattı.

Ülke hükümetsiz kalmasın diye samimi koalisyon görüşmeleri yaptıklarını aktaran Şahin, "Kendilerine teklif getirmiş olduğumuz siyasi partiler, seçimden önce söylemiş oldukları sözlerin altında kaldılar. CHP seçimler de 'Alkışlayın bunlar gitsinler' dedi ama gitmedik. Tek başına iktidar imkanı vermedi bu millet ama ilk sorumluluğu yine AK Parti'ye verdi. Koalisyon kurulacaksa senin başkanlığında olacak dedi" diye konuştu.

AMAÇ KOALİSYON KURMAK DEĞİL

"MHP ile de koalisyon kurulabilirdi ama daha seçim günü akşam Sayın Devlet Bahçeli kapıları kapattı. Her şeye hayır diyen bir genel başkan" ifadesini kullanan Şahin, şöyle devam etti: "Sayın Genel Başkanımız görüşmeye gitti, önüne 4 tane şart koydu. 'Bunları kabule edersiniz koalisyon kurarız' dedi. Şartlarından biri Anayasanın ilk 4 maddesi değişmeyecek. Bizim değiştirme gibi bir isteğimiz bile yoktu. Amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dönmek. Amaç koalisyon kurmak değil, işi yokuşa sürmek."

'CUMHURBAŞKANI NEREDE NE KONUŞACAĞINI BİLİR'

"Cumhurbaşkanı çok konuşmasın" da dediklerini belirten Şahin, sözlerini şöyle tamamladı: "Cumhurbaşkanının nerede ne konuşacağına biz mi karar vereceğiz. AK Parti olarak Cumhurbaşkanına biz mi talimat vereceğiz, 'Şurada şunu konuşsun' diye. 'Cumhurbaşkanı her şeye karışmasın', Sayın Bahçeli sana ne. Sayın Cumhurbaşkanı nerede nasıl konuşacağını bilir. 

ERDOĞAN HALKA KARŞI SORUMLU

Cumhurbaşkanı halka karşı sorumlu biridir ve kendisini halk seçmiştir. Konuşacak Cumhurbaşkanı, müdahalede edecek. Eğer halkın çözümleri konusunda bir sorun görmüşse onunla ilgili görüşlerini ifade edecek ve hükümete bunun çözümü için düşüncelerini aktaracak. Efendim 'Cumhurbaşkanı konuşmasın' diye bize koalisyon şartı sürüyor. Cumhurbaşkanı, AK Parti olarak bizim memurumuz mu? 

BUNLARLA KOALİSYON KURMAK MÜMKÜN DEĞİL

Cumhurbaşkanına, AK Parti talimat verecek, 'Şöyle et, böyle et' böyle bir şart olur mu? 'Koalisyon önerisinde bulunduk ama AK Parti kabul etmedi' diyorlar. Bu siyasi partilerle bir koalisyon kurmak mümkün olmadı."
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)