BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMeclis'i yeni haftada yoğun gündem bekliyor----

Meclis'i yeni haftada yoğun gündem bekliyor

Meclis'i yeni haftada yoğun gündem bekliyor
30 Ocak 2022 - 09:22 www.finansgundem.com

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 1 haftalık aranın ardından çalışmalarına devam edecek. Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin düzenleme Genel Kurul’un gündemine gelecek. Adalet Bakanlığı'na atanan Bekir Bozdağ, Genel Kurul'da yemin edecek.

Meclis'te yoğun mesai 1 haftalık aranın ardından devam edecek. Binlerce eğitimciyi ilgilendiren Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin teklif Genel Kurul'un gündemine gelecek.

Yeni düzenlemeyle öğretmenlik, kariyer temelli meslek grupları arasına girecek ve 4 grupta sınıflandırılacak. Aday öğretmenlik, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik kadroları ile görev ve sorumluluklar netleştirilecek.

10 yıl kıdemi olan ve sınavı başarıyla geçen uzman öğretmenlerin maaşlarında bin lira artış olacak. 10 yıllık uzman öğretmenler, başöğretmen unvanı alabilecek. Öğretmenlere 3 bin 600 ek gösterge düzenlemesi de teklifte yer alıyor.

BEKİR BOZDAĞ YEMİN EDECEK

Abdulhamit Gül'ün görevden af talebinin kabul edilmesiyle birlikte Adalet Bakanlığı'na atanan Bekir Bozdağ Genel Kurul'da yemin edecek.

Böylece Bekir Bozdağ'ın milletvekilliği de düşmüş olacak. Meclis'te Anayasa Komisyonu başkanlığını yürüten Bozdağ'ın yerine komisyon başkanlığı için seçim yapılması da bekleniyor.

SEMA GÜZEL'İN DOKUNULMAZLIĞI

Yeni haftada HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin süreç de işleyecek.Teröristle fotoğrafları çıkan Güzel hakkındaki fezlekeyi inceleyen Hazırlık Komisyonu, hafta başında HDP'li vekilin sözlü savunmasını almak üzere toplanacak.

Semra Güzel'in, yüz yüze savunmanın yanı sıra bir milletvekiline de savunma yaptırma hakkı bulunuyor. Savunmanın ardından hazırlanacak rapor Karma Komisyon'a sunulacak.

Bu hafta ayrıca, Meclis İklim Değişikliğini Araştırma Komisyonu raporunun da Genel Kurulda görüşülmesi bekleniyor.

Abdülhamit Gül affını istedi! Yeni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ

HDP'li Semra Güzel'in fezlekesi Meclis'te

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)