BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriMastercard CEO'sundan kripto para açıklaması----

Mastercard CEO'sundan kripto para açıklaması

Mastercard CEO'sundan kripto para açıklaması
31 Temmuz 2021 - 08:15 www.finansgundem.com

Geleneksel kart ağları, hizmetlerinin dijital varlık alanındaki yeni gelişmelerin merkezinde olmasını sağlamaya çalışıyor

Mastercard CEO'su Michael Miebach, 29 Temmuz tarihli görüşmede kripto ve CBDC alanındaki yeni gelişmeleri ele aldı ve şirketin hem ülkeler içi hem de uluslararası değer aktarımının temelinde yer almak için iyi bir şekilde konumlandırıldığını açıkladı:

Piyasaya çok yönlü bir ödeme sağlayıcısı olarak bakış açısı kazandırdığımızı düşünüyoruz. İnsanlar cevap aradığı için bu alanda olmak zorundayız.

Mastercard, bir bakımdan Visa ile rekabet etmek için de, dijital para alanındaki inovasyonlara uyum sağlama konusunda aktif bir şekilde çalıştı. Şirket, şubat ayında 2021 yılında kripto paraları desteklemeye başlama yönünde planları olduğunu açıklamıştı.

Mastercard, geçtiğimiz günlerde ise Mastercard Start Path kapsamında yeni girişim programını duyurdu. Mastercard Start Path; dijital varlıklar, kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile çalışan fintech ve şirketleri desteklemeyi amaçlayan bir programdır. Programın katılımcıları arasında blockchain kahin girişimi SupraOracles, blockchain altyapı sağlayıcısı STACS, dijital varlık şirketi Taurus ve NFT pazar yeri Mintable yer alıyor.

Şirket, merkez bankaların CBDC oluşturmasına, dağıtmasına ve CBDC'ler ile birden fazla taraf arasında işlem yapılmasına yardımcı olmak için sanal test ortamı da oluşturdu. Söz konusu platform, hem toptan hem de perakende CBDC tasarımları için oluşturuldu ve CBDC'lerin mevcut ödeme yöntemleriyle nasıl birlikte çalışabileceğine ışık tutuyor.

Miebach, görüşme sırasında şöyle belirtti:

Bu ülkelerin tümünün, finansal ürünlerin mevcut teslim yöntemi veya CBDC arasında seçim yapması gerekecek. Bunların hepsiyle ilgili deneyimimiz var.

Miebach, şirketin stablecoin işlemlerini desteklemek için ağını hazırladığını ve yalnızca yasal gerekliliklere uyanların ve tüketici koruması ve güvenlik standartlarını sağlayanların CBDC ihraç etmesine izin verileceğini açıkladı.
(Cointelegraph)

Mastercard'dan kripto paralar ile ödeme hamlesi

Rusya Visa ve MasterCard’ı sınır dışı edebilir

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)