BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMahkeme, ayakkabı devi için kararını verdi----

Mahkeme, ayakkabı devi için kararını verdi

Mahkeme, ayakkabı devi için kararını verdi
24 Ocak 2020 - 14:50 www.finansgundem.com

Ayakkabı devi Kemal Tanca'nın konkordato davasında, şirket hakkında kesin mühlet kararı verilerek iflastan vazgeçildi.

Kamuoyunda Kemal Tanca unvanı ile bilenen Tamer Tanca Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş hakkında kesin mühlet kararı verilerek iflastan vazgeçildi. Perakende ayakkabı sektöründe, sektörün amiral gemilerinden olan ve 1000 çalışanıyla istihdam sağlayan Tamer Tanca Mağazacılık konkordato başvurusunda bulunmuştu.

İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada şirket hakkında 04.11.2019 tarihinden itibaren 90 günlük geçici mühlet kararı verilmiş, Mahkemece Doç. Dr. Halil İbrahim ALPARSLAN, Dr. Nihat GÜMAN ve SMMM Abdullah Naci ÇETİN komiser heyeti olarak görevlendirilmişti. Mahkeme, konkordato talebini incelemek üzere ünlü ayakkabı markasının mali tablosunu incelemesi için bilirkişiden rapor istemişti.

Türkiye’de 145 mağazasıyla faaliyet gösteren 50 yıllık ayakkabı devi Tamer Tanca Mağazacılık firması hakkında 23.01.2020 tarihinde gerçekleşen duruşmaya ise şirket vekilleri Av. Hande Yelgin ve Av. İsmail Serkan Yelgin ile bir kısım müdahil vekiller katıldı. Mahkemece istenilen bilirkişi ve komiser heyeti raporlarına göre firmanın faaliyetlerine devamı halinde borçlarını ödeyebileceği tespit edildiğinden Tamer Tanca Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş hakkında kesin mühlet kararı verilerek iflastan vazgeçildi.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)