BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlakLimak’ın Gaziantep’teki eski fabrikası yeni cazibe merkezine dönüşecek----

Limak’ın Gaziantep’teki eski fabrikası yeni cazibe merkezine dönüşecek

Limak’ın Gaziantep’teki eski fabrikası yeni cazibe merkezine dönüşecek
10 Haziran 2021 - 11:08 www.finansgundem.com

Limak Holding, Kilis’e taşıdığı eski fabrika arazisinde yeni şehir merkezi tasarladı. Arazinin Gaziantep'in yeni gelişen yerleşim bölgesi olacağı öngörülüyor.

Gaziantep'teki çimento fabrikasını şehrin çok içinde kalması ve ekonomik ömrünü tamamlaması nedeniyle 2019'da Kilis'e taşıyan Limak Holding, eski fabrika arazisinde yeni şehir merkezi tasarladı. Fabrikadan boşalan 1.5 milyon metrekare büyüklüğündeki arazinin kullanımı konusundaki planlamasını yeni tamamlayan Limak’ın, 1.5 milyon metrekarelik geniş bir alana yayılan dev yerleşkenin 3’te 2’sini kent ormanı, eğitim, sağlık ve kamusal alanlar olarak kamuya devrettiği öğrenildi.

70'TEN FAZLA İMARLI PARSEL SATIŞA ÇIKARILACAK

Planda sadece 568 bin metrekarelik bölümde planlama yapıldı. Eski fabrika arazisinin Gaziantep'in yeni gelişen yerleşim bölgesi olacağı öngörülüyor. Bu amaçla belediye ile istişareler sonucu master planın hazırlandığı kaydedildi. Gaziantep'deki konut talebinin Türkiye ortalamasının üzerinde arttığını göz önünde bulunduran Limak’ın, önümüzdeki aylarda elindeki bu 70’ten fazla imarlı parseli satışa çıkaracağı konuşuluyor.

KONUT PROJESİ PLANI

Ayrıca bölgenin kentsel dönüşümüne öncü olmak amacıyla Limak’ın da bir konut projesi yapmayı planladığı kaydediliyor. Gaziantep'in dışından yatırımcıların da ilgisini çeken arazinin kamuya ayrılan kısmında 60 bin metrekare orman alanı ve 120 bin metrekare de park alanı planlanıyor. Bölgede ayrıca eğitim ve sağlık tesislerinin yanında bir de alışveriş merkezi tasarlanıyor.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)