BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemLibya Konseyi: Orduyu birleştirme çabalarını destekliyoruz----

Libya Konseyi: Orduyu birleştirme çabalarını destekliyoruz

Libya Konseyi: Orduyu birleştirme çabalarını destekliyoruz
13 Aralık 2021 - 17:19 www.finansgundem.com

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, ülkedeki askeri kurumların birleştirilmesi, seçimlerin adil ve şeffaf şekilde gerçekleştirilmesini tamamen desteklediklerini belirtti.

Başkanlık Konseyinden yapılan yazılı açıklamaya göre Menfi, 1 hafta önce Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Libya Özel Danışmanı olarak atanan Stephanie Williams ile başkent Trablus'ta bir araya geldi.

Görüşmede BM'nin Libya'daki çabalarından duyduğu memnuniyeti ifade eden Menfi, ülkedeki askeri kurumlar ve diğer tüm kurumların birleştirilmesi konusunda Başkanlık Konseyinin tam desteğini teyit etti.

Menfi ayrıca Başkanlık Konseyinin Libyalıların istikrara ilişkin umutlarını karşılayan özgür, adil ve şeffaf seçimler için sarf edilen çabaların birleştirilmesi konusunda da istekli olduğunu ifade etti.

Özel Danışman Williams, Jan Kubis'in 23 Kasım'daki istifasının ardından 6 Aralık'ta BM Libya Özel Temsilcisi olarak atanmasından bu yana Menfi ile ilk kez bir araya geldi.

Libya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Muhammed Haddad, askeri kurumların birleştirilmesi girişimleri kapsamında ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı milislerin lideri Halife Hafter'e bağlı güçlerin vekaleten sözde Genelkurmay Başkanlığını yapan Abdurrazık en-Nazuri ile 11 Aralık'ta Sirte kentinde görüşmüştü.

BM öncülüğündeki Libya Siyasi Diyalog Forumu'nun Kasım 2020'deki toplantılarında ülkedeki başkanlık ve parlamento seçimlerinin 24 Aralık'ta yapılması kararı alınmıştı.

Libya'da seçimler için zaman daralırken, Temsilciler Meclisi (TM) ve Devlet Yüksek Konseyinden oluşan taraflar, başkanlık ve parlamento seçimlerinin hukuki altyapısını belirleyecek kanunda bugüne kadar uzlaşamadı.

Libya hükümetinden seçim açıklaması

 

Libya’da cumhurbaşkanlığı seçimleri ertelenecek mi?

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)