BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKriptolu telefonu reddeden milletvekili----

Kriptolu telefonu reddeden milletvekili

Kriptolu telefonu reddeden milletvekili
26 Şubat 2014 - 15:34 www.finansgundem.com

İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay, "2011 sonunda hepimize kriptolu telefon dağıtıldı ama hiç kullanmadım. Kullanma ihtiyacı hissetmedim" dedi

Ertuğrul Günay, "Bütün bu güvenlik ve adalet kurumlarını tarumar eden atamalar, anayasayı çiğnemek pahasına yapılan yasal düzenlemeler, 17 Aralık'ta soruşturmaların önünü kesmeyi amaçlayan girişimlerdir. Bu girişmeler hukuk devletine karşı bir örtülü darbe niteliği taşıyor. 17 Aralık'tan sonra Türkiye, Anayasa ve Anayasa'nın hukuk devleti, kuvvetler ayrılığı ilkesine karşı iktidar eliyle yürütülen bir darbe sürecini yaşıyor" iddiasında bulundu.

Bu süreci sona erdirmek için emniyet, adalet, Anayasa Mahkemesi ve hukukçular ile Cumhurbaşkanı'na önemli ve ağır sorumluluklar düştüğünü anlatan Günay, Cumhurbaşkanı'nın Anayasa'daki görevlerine dikkati çekti. Günay, "Bu görev ve yetkilerle Cumhurbaşkanı'ndan bu vahim sürüklenişe seyirci kalmamasını, Anayasal görevlerini milletin birliğini gözeten tam bir tarafsızlık içinde eksiksiz yerine getirmesini beklemek, Cumhuriyet'in yurttaşları olarak hepimizin en doğal hakkıdır" dedi.

Gül'ün, internet ve HSYK yasalarını onaylamasından kaygı duyduğunu dile getiren Günay, bundan sonra da kritik yasalar olduğunu, bunlarda milletin birilin güvenini geliştirmeyi ve korumayı daha özenle öne çekerek farklı tavır sergilemesini beklediğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarını üzüntüyle dinlediğini de ifade eden Günay, konuyla ilgili sorulara, "Bu konuda hüküm vermek bana düşmez" dedi.

Günay, Başbakan ile 5 yıl aynı hükümette çalıştığını, onu incitecek söz söylemek istemediğini dile getirerek, "Ama telaş kötü bir şey. Montaj tehlikeli bir kavram. 2011 sonunda hepimize kriptolu telefon dağıtıldı ama hiç kullanmadım. Kullanma ihtiyacı hissetmedim" diye konuştu.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)