BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaKripto ParalarKripto paralarda sosyal medya fenomenlerinin etkisi----

Kripto paralarda sosyal medya fenomenlerinin etkisi

Kripto paralarda sosyal medya fenomenlerinin etkisi
27 Eylül 2021 - 15:59 www.finansgundem.com

Yapılan araştırmaya göre, kripto para sahiplerinin yarısına yakını ünlülerden etkilenerek yatırım yapıyor.

Kripto para sahiplerinin tutumları üzerine yapılan bir araştırmada, arkadaş ve akrabadan tavsiye almanın yaygın olduğu, ünlü isimlerin sözlerinin fazlasıyla etki meydana getirdiği ortaya çıktı. 

Veri analiz şirketi Morning Consult tarafından paylaşılan raporda, kripto para sahiplerinin yaklaşık yarısının ünlülerden etkilendiği belirtildi.

Bitcoin (BTC) en popüler kripto para birimi olduğundan çok büyük bir kitle tarafından biliniyor. Ancak konu altcoin seçenekleri olduğunda genellikle kullanıcılar, sözüne güvendikleri kişilerden fikir almayı tercih ediyor.

Kripto para yatırımcılarının karar verirken hangi kriterleri göz önünde bulundurduklarını inceleyen raporda, 2 bin 200 ABD vatandaşının görüşüne başvuruldu.

Buna göre ankete katılan kripto para sahiplerinin yüzde 45'i, ünlü isimler veya sosyal medya fenomenlerinden aldıkları kripto para yorumlarına güvendiklerini söyledi.

Yüzde 81 oranındaki kripto para sahibi ise mali danışmanlardan yatırım ipuçları almayı tercih ediyor.

Kripto sahiplerinin yüzde 76'sı akrabaları veya arkadaşları tarafından da destek görmesi durumunda herhangi bir dijital varlığa yatırım yapacağını söylüyor. Yüzde 53'lük kesim, haber yayınlarından tavsiye alacağını belirtiyor.

Ankete katılan yatırımcıların üçte biri, yatırım yapmadan önce yatırım makaleleri okuyor, finans alanında içerik üreten web sitelerini takip ediyor ve arkadaş ya da akrabalarının görüşlerine önem veriyor.

Raporda ayrıca, kripto para sahiplerinin büyük oranda genç olduğu ve gençlerin de bilgi kaynağı olarak sosyal medyaya öncelik verdiği ifade edildi.

Çin’in en büyük kripto borsası hesapları kapatıyor

Bitcoin'de oklar 37 bin doları işaret etti

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)