BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKPSS'siz memur alımı başladı!----

KPSS'siz memur alımı başladı!

KPSS'siz memur alımı başladı!
23 Eylül 2016 - 11:38 www.finansgundem.com

KPSS şartı olmadan sınavsız memur alımları için süreç başladı

DEVLET DEMİR YOLLARI (TCDD)

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi'ndeki memur ilanında 108 işçi alımı yapılacağı açıklandı. 9 Eylül- 29 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak başvuru ilanında başvurular Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri'ne yapılacak. Bu İşçiler için alanlar şöyle:

Makinist: 45 kişi
Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü: 13 kişi
Tren Teşkil İşçiliği: 34 kişi
Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı: 16 kişi
Elektrikçi: 4 kişi

SİVİL HAVACILIK

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce ilan edilen personel ilanında Hava Trafik Kontrolorü, Uçuş Tabibi,Uçuş Teknisyeni ve Helikopter Makinisti kadrolarında olmak üzere toplamda 11 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Hava Trafik Kontrolorü: 3 kişi
Uçuş Tabibi: 2 kişi
Uçuş Teknisyeni: 3 kişi
Helikopter Makinisti: 3 kişi

SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Astsubay alımı yapılmaya başlandı. Hem kadın hemde erkeklerin başvuru yapabildiği Astsubay alım ilanında geçerli olan şartlara göre başvuru yapabilecek. Jandarma Genel Komutanlığı Astsubay alımı için 7 farklı sınıf açacak.

Başvuru Koşulları:

Başvurularda T.C. Vatandaşı olmak şartı aranmaktadır. Adaylarda aranan şartlardan bazıları ise:
Silah taşımaya ve bulundurmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

TSK Sağlık Yönetmeliği şartlarına uymak.

Adayların kendilerinin ve evli ise eşlerinin sicilleri ile ilgili, alım koşulları da mevcut.
Adaylar başvuru tarihinde herhangi bir siyasi parti üyeliği taşıyamaz.
Terör örgütü ile ilişkisi olanlar, ya da eylemlerine katılmış kişiler direkt elenecek.
Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış kişiler başvuru yapamaz.
Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı tedavisi görmüş kişiler başvuru yapamaz.

SAYIŞTAY

Sayıştay Başkanlığı 17 programcı alımı için başvurular 23 Eylül 2016 mesai bitimine kadar yapılacak. Başvuruları başlayan Sayıştay programcı alım ilanındaki genel şartlara uygun olmasının yanında her pozisyon için belirtilen özel şartlarada uygunluk göstermesi zorunlu.

10 BİN ÖZEL HAREKAT

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş' un KPSS şartı aranmadan alımı yapılacak olan 10 bin özel harekatın 9 bin bay, bini bayan olacak. Başvuru yapabilmek için en az lise veya dengi okullardan mezun olmak ve erkeklerin askerliğini tamamlamış olması şartının yanı sıra 28 yaşından gün almamış ve askerlik terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması gerekiyor.

Bakan Kurtulmuş'un personel alımı ile ilgili açıklama yaptığı özel harekat alımı için heniz ilan yok ama kısa sürede yayımlanması bekleniyor.

İŞ BANKASI

İş Bankası Çağrı merkezi memuru ve Müfettiş yardımcısı alımı için ilan verdi.

Çağrı merkezi memuru: Memur alımı yapacağı ile ilgili duyuru yapan İş Bankası için Çağrı merkezi memuru başvuruları 26 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 10:00’a kadar yapılacak. Sınav ise 29 Eylül 2016 tarihinde gerçekleşecek.

Müfettiş yardımcısı: İş Banaksının Müfettiş yardımcısı alımı başvurularının son başvuru tarihi ise 7 Kasım 2016 olarak bildirilirken KPSS şartı aranmadan alımı yapılacak olan Müfettiş yardımcısının sınavı 19 Kasım 2016 tarihinde yapılacak.

HALKBANK

Halk Bankası 565 personel alımı yapacak. 19 Eylül 2016 – 10 Ekim 2016 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak olan başvurular sonrasında adaylar sınava 5 Kasım 2016 Cumartesi günü girecek. Adaylar sınav ücreti olarak 70 lira ödeyecek.

Müfettiş Yardımcısı: 25 kişi
İç Kontrolör Yardımcısı: 40 kişi
Uzman Yardımcısı: 475 kişi
Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı: 25 kişi

VAKIFBANK

Vakıfbank tarafından yapılan memur alımı ilanında ise memurlara , Vakıfkar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının Merkez (Ankara) ve İstanbul Çalışma Grubunda görev verilecek. Ankara'da yapılacak olan Müfetiş Yardımcısı alımında iki aşamada hem yazılı hemde sözlü olarak sınav yapılacak.

Müfettiş yardımcısı: 15 kişi 35 yaşını (01.01.2016 tarihi itibarı ile) doldurmayan adayların başvuru yapabileceği memur alımında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan şartlara sahip olmak ve üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak sartı aranıyor.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)