BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKoronaya karşı akrep zehri!----

Koronaya karşı akrep zehri!

Koronaya karşı akrep zehri!
26 Ekim 2021 - 11:43 www.finansgundem.com

Bilim insanları, ölümcül akrep zehrinin korona virüsün yeni varyantları ile savaşmada etkili olabileceğini keşfetti. Araştırma istediği gibi sonuçlarsa ortaya alışılmışın dışında yeni bir korona virüs ilacı çıkabilir.

Akrep zehirleri, şimdiye kadar dünya çapında bir çok geleneksel ilaçda kullanılmıştır. Hepsi içeriğinde çoğu güçlü nörotoksin olan ve potansiyel olarak ölümcül olan peptitler içerir. Ancak aynı zamanda güçlü antibakteriyel ve antiviral niteliklere sahiptirler ve bunun hayvanı enfeksiyonlardan koruduğu düşünülmektedir.

Tam bu noktada bilim insanları da yeni anti-Korona virüs ilaçları tasarlamak için peptitlerin iyi bir başlangıç ​​noktası olacağını düşündü.

Hürriyet'teki habere göre; Aberdeen Üniversitesi Tıp Bilimleri Enstitüsü'nde kıdemli araştırma görevlisi olan Dr Wael Houssen ve Fakülte Zooloji Bölümü'nde Moleküler Toksinoloji ve Fizyoloji Profesörü olan Mohamed Abdel-Rahman tarafından yönetilen araştırma için akrepler Mısır çölünden toplandı ve doğal ortamlarına geri bırakılmadan önce zehirleri sağıldı.

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA YENİ BİR İLAÇ ÇIKABİLİR

Dr Houssen konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Yeni ilaçların kaynağı olarak akrep zehirlerinin incelenmesi heyecan verici ve üretken bir gelişme. Bu zehirlerin son derece güçlü biyoaktif peptitler içerdiğini zaten gördük ve keşfedilmeyi bekleyen daha birçok şeyin olduğuna inanıyoruz." dedi.

Profesör Abdel-Rahman ise “Mısır'da dünyanın en zehirlisi dahil birçok akrep türü yaygın. Zehirlerin hepsi henüz tam olarak incelenmedi ve alışılmışın dışında bir yeni ilaç kaynağı olabilir” ifadelerini kullandı.

Kovid-19 ölümlerinin sebebi bu enzim mi? "Organları yılan zehri gibi parçalıyor"

 

Kritik araştırma: Yılan zehri koronaya çare olabilir!

 

Balon balığı zehrinden ağrı kesici!

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Erol g.26 Ekim 2021 12:43

    KURAN'IN TÜM İNSANLARA ÖĞÜT TEDAVİ ŞEKLİ OLAN SU VE BIR DEMET BAŞAK SAPI/SÜPÜRGE OTU/HUŞ AGACI DEMETİ ILE YAPILACAK TEDAVİNİN NEDEN UYGULANMADIĞINI ANLAMIYORUM KURAN'DA SADECE EYYUB'ÜN SABIRLI OLUŞU ANLATILMIYOR HASTALIĞININ NASIL TEDAVİ EDİLECEĞİ DE ANLATILIYOR