BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKorona virüs takviye aşılarının faydası 3 ayrı araştırmayla doğrulandı----

Korona virüs takviye aşılarının faydası 3 ayrı araştırmayla doğrulandı

Korona virüs takviye aşılarının faydası 3 ayrı araştırmayla doğrulandı
22 Ocak 2022 - 08:22 www.finansgundem.com

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan 3 yeni çalışma, Omikron varyantına karşı en iyi korunma yönetiminin üçüncü doz aşılar olduğunu ortaya koydu.

Araştırmalarda, destek aşılarının ABD'deki korona virüs vakalarının yüzde 99'undan fazlasını oluşturan Omikron varyantına karşı en iyi koruma yöntemi olduğu sonucuna varıldığı belirtildi.

ABD'nin 10 eyaletinde yaklaşık 88 bin vakanın incelendiği araştırmada, Aralık 2021 ve Ocak 2022'de üçüncü doz aşılanmanın hastaneye yatışları yüzde 90 önlediği, ikinci doz aşının üzerinden 6 ay geçtiğinde koruma etkisinin yüzde 57'ye düştüğü tespit edildi.

Sağlık kuruluşunun 10 eyalette 200 binden fazla vakayı inceleyen ikinci araştırmasında, takviye aşıların korona virüsten acil servise kaldırılmaları önlemede yüzde 82 etkili olduğu sonucuna varıldı.

Aynı araştırmada, bunun, ikinci doz aşılarını 6 ay veya daha önce yaptırmış vakalarda hastaneye yatışları ancak yüzde 38 engelleyebildiği ortaya çıktı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) üçüncü araştırmasında ise takviye aşılarını olmuş kişilerin Omikron varyantına yakalanma olasılığı 100 binde 149 iken, iki doz aşılılarda bu oranın 255'e yükseldiği saptandı.

Pekin'de yurt içi kaynaklı 10 korona virüs vakası tespit edildi

Fransa'da günlük vaka sayıları 400 binin üzerinde

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)