BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündem'Korona kahramanları' Almanya'dan gidiyor mu?----

'Korona kahramanları' Almanya'dan gidiyor mu?

'Korona kahramanları' Almanya'dan gidiyor mu?
24 Ocak 2023 - 11:40 www.finansgundem.com

BioNTech'in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, Almanya'da gündem oldu. Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild, iki ismin şirketin üretim ve AR-GE projeleri için Almanya'dan kaçtığını belirterek Alman hükümetini eleştirdi.


Korona virüsü salgınına karşı mRNA bazlı bir aşı geliştiren ve Pfizer ile iş birliği yapan BioNtech’in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, Almanya’nın gündemine oturdu. Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild, Almanya’nın yeni yetenekleri ve yükselen markaları ülkede tutmakta zorlandığını açıklarken, “Korona kahramanları bile ülkeyi terk ediyor” başlığıyla Berlin yönetimini eleştirdi.

Türkiye’de de kullanılan korona virüsü aşısı geliştiren ve hem Almanya’nın gelirini artıran hem de kendi ceplerini dolduran bilim insanlarının kanser araştırmaları için operasyonlarını Mainz’ten İngiltere’ye taşıma kararı almasına dikkat çekildi. Bild’de yer alan haberde, “Eskiden ‘Made in Germany’ bir kalite işaretiydi fakat bu artık değişti ve giderek daha çok şirket fabrikalarını ve araştırmalarını yurt dışında yapıyor. Ya da tamamen gidiyor. Son örnek Alman korona devi BioNTech” denildi.

ÖZLEM TÜRECİ’DEN AÇIKLAMA

BioNTech’in Alman bürokrasisi sebebiyle ülkeden ayrıldığına dikkat çekilirken, gazeteye konuşan 55 yaşındaki Özlem Türeci ise, “Almanya’daki siyasetçiler geçici çalışma şartları konusunda nihai karar vermeli” dedi.

Bayer ve BASF gibi şirketlerin de üretim yerlerini değiştirdiği belirtilirken bu şirketlerin ise Çin ve ABD’yi tercih ettiğine vurgu yapıldı.

Twitter ifşalarında sıra BioNTech'te

 

İngiltere Sağlık Bakanlığıyla BioNTech ortak oluyor

 

Uğur Şahin duyurdu: Kovid-19 aşısının formülü değişiyor!

 

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Birol Acet24 Ocak 2023 21:18

    Türkiye'ye gelmeyin de nereye giderseniz gidin. Ülkemizde Kurumlar bile Anayasa ve kanunlara uymuyor. Hukuksuz bir ülke olduk maalesef.

  • E.g.24 Ocak 2023 15:44

    İNGİLTEREDE İLAÇLAR PAHALI SATILIYORDUR İNGİLTERE'DE ÜRETECEKLERİ İLAÇLARI AŞILARI MALİYETİNE SATMAZLAR BEDAVA/SEBİL DE DAĞITMAZLAR DAHA YÜKSEK FİYATLARA SATIP DAHA ÇOK PARA KAZANANIP ARAŞTIRMALARININ/AKIL TERLERİNİN MADDİ KARŞILIĞINI DA ALACAKLARDIR

  • vay24 Ocak 2023 11:53

    genelde böyle olur. serveti topladıktan sonra servetini getir sana şöyle şöyle yaparım diye kaçarlar.