BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKorkutan domuz gribi açıklaması!----

Korkutan domuz gribi açıklaması!

Korkutan domuz gribi açıklaması!
17 Mart 2015 - 10:03 www.finansgundem.com

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, domuz gribi'nden 11 kişinin öldüğünü belirterek, bunun bir salgın olmadığını söyledi

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Domuz Gribi'nden 11 kişinin öldüğünü belirterek bunun bir salgın anlamına gelmediğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, bu yıl Türkiye'de 170 vaka tespit edildiğini belirterek 11 kişinin H1N1 virüsünden dolayı hayatını kaybettiğini söyledi. Türkiye genelinde Antalya, Kocaeli, Çanakkale, Sivas, Mersin ve Samsun'da vakaların görüldüğünü söyleyen Gümüş, hastanelerde gereken önlemlerin alındığını söyledi.

Hastanelere gelen tüm hastaların takip edildiğini söyleyen Gümüş, risk grubundaki hastaların daha yakın takip açısından ilgili kurumlarla temas halinde olmasını istedi.

Beslenme alışkanlığı ve hijyene de dikkati çeken Gümüş, kamuoyunu bu anlamda bilgilendireceklerini söyledi.

Hastanelerde grip ilaçları konusunda gereken önlemleri aldıklarını söyleyen Gümüş, eski yıllara göre anormal bir artış olmadığını söyledi. Gripin ölümcül bir hastalık olabileceğini belirten Gümüş, hastanelerin bu bakımdan uyarıldığını söyledi.

Çocukların oyuncaklarını paylaştıkları için onların da risk grubunda olduğunu söyleyen Bağlık Bakanlığı, çocukların hastalandığı hissedilince okula gönderilmemesi tavsiye edildi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)