BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaKonvertibl olmayan yabancı paralardan banknotlar TCMB`ye gönderilecek----

Konvertibl olmayan yabancı paralardan banknotlar TCMB`ye gönderilecek

Konvertibl olmayan yabancı paralardan banknotlar TCMB`ye gönderilecek
18 Ocak 2019 - 08:28 www.finansgundem.com

Kamu kurum ve kuruluşlarına intikal eden konvertibl olmayan yabancı paralardan banknotlar TCMB`ye, madeni paralar Darphaneye haftalık olarak gönderilecek

Kamu kurum ve kuruluşlarına intikal eden konvertibl olmayan yabancı paralardan banknotlar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na, madeni paralar ise Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'ne haftalık dönemler itibarıyla gönderilecek.

"Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 4749 sayılı Kanunun 16 ncı maddesine aşağıdaki fıkra eklendi:

"Kamu kurum ve kuruluşlarına intikal eden konvertibl olmayan yabancı paralardan banknotlar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına, madeni paralar ise Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğüne haftalık dönemler itibarıyla gönderilir. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü bu fıkra kapsamında kendilerine iletilen paralar ile ilgili her türlü tasarrufta bulunmaya yetkilidir."

KONVERTİBL NE DEMEK?

Konvertibilite, Konvertibl, Ulusal Para. Serbest kur sisteminin uygulanması, ulusal paraların kolayca birbirlerine dönüşebilmesini gerektirir. Buna kısaca konvertibilite denir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)