BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKömür desteği, doğalgaz faturası desteği olarak verilebilecek----

Kömür desteği, doğalgaz faturası desteği olarak verilebilecek

Kömür desteği, doğalgaz faturası desteği olarak verilebilecek
03 Ocak 2022 - 20:20 www.finansgundem.com

Kabine toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kömür desteği, doğal gaz faturası desteği olarak da verilebilecek" ifadelerini kullandı

Yeni yılın ilk kabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara doğal gaz müjdesi verdi. Erdoğan, "Vatandaşlara kömür desteği, doğal gaz faturası desteği olarak da verilebilecek." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen yeni yılın ilk Kabine toplantısı sona erdi. Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından gerçekleştirdiği millete sesleniş konuşmasında vatandaşlara doğal gaz müjdesinde bulundu.

"ENERJİ FİYATLARINDA VATANDAŞIMIZI KORUYACAK BİR YOL İZLEDİK"

Yüksek enflasyon ve fiyat artışları hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçtiğimiz yıl hepimizin canını yakan yüksek enflasyon ve onun ötesinde bir vakayı gösteren fahiş fiyat artışlarıdır. Öyle ki salgın döneminde dünyada petrol fiyatları 2 katına, doğal gaz fiyatları 6 ile 10 katına çıkarken, yarım ürünleri %25 arttı. Biz her konuda olduğu gibi enerji fiyatları hususunda vatandaşımızı koruyacak bir yol izledik." dedi.

"KÖMÜR YARDIMINI DOĞALGAZ DESTEĞİ OLARAK DA VERECEĞİZ"

Açıklamalarının devamında vatandaşlara doğal gaz müjdesi de veren Erdoğan, "Geçtiğimiz yıl elektrik fiyatını yarı fiyatına, akaryakıt fiyatlarında da oldukça düşük fiyat sağladık. Doğal gazda 80 milyar, elektrikte 25 milyar, akaryakıtta 60 milyar liralık kamu maliyeti yaptık. Ülkemizde 2002 yılında 150 KW elektrik ve 125 m3 doğal gaz kullanımı karşılığında asgari ücretin %47'sini oluşturuyordu. Şimdi ise aynı kullanım asgari ücretin %13'ü sevisindedir. Görüldüğü gibi vatandaşımızı fiyat artışına yönelik ezdirmemeyi sürdürüyoruz. Vatandaşlara kömür yardımını doğal gaz desteği olarak da verebileceği haberini sizlerle paylaşmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

ÖTV artışının detayları belli oldu: En ucuz sigaraya 4,5 TL zam

 

Erdoğan duyurdu: Emeklilikte en düşük maaş 2 bin 500 TL oldu

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)