BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatKoçak Farma: Aşımız mayıs ayında piyasada----

Koçak Farma: Aşımız mayıs ayında piyasada

Koçak Farma: Aşımız mayıs ayında piyasada
18 Aralık 2020 - 08:34 www.finansgundem.com

Koçak Farma: Aşının Faz 1 çalışmasına kısa süre içerisinde başlanacaktır.

Koçak Farma Yönetim Kurulu Başkanı Ender Koçak biyoteknolojik ilaçlar ve aşılarla ilgili çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, "Aşımız yerli ve milidir. Mayıs başına kadar Türk halkının çaları sunacağız" dedi.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer'in Koronavirüs pandemisi için devam eden aşı çalışmalarıyla ilgili olarak Koçak Farma Yönetim Kurulu Başkanı Ender Koçak ve yeğeni Cem Koçak ile konuştu.

Bayer'in, ziyaretinden bazı notlar şu şekilde:

"Koçak Farma olarak uzun yıllardır biyoteknolojik ilaçlar ve aşılarla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2014 yılından itibaren bu sahada yatırımlar 1.5 milyar TL'ye ulaştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezimizde inaktif kuduz ve BCG aşılarını üreterek klinik öncesi çalışmalar tamamlıyoruz. Her iki aşı için de klinik çalışmalara kısa sürede başlayacağız.

Kovid-19 ile ilgili test ve üretim testleri yüksek güvenlik grubuna sahip laboratuvar ve üretim testi yapılıyor.

Koçak Farma'daki inaktif kuduz ve Kovid-19 aşılarının üretimi için gerekli yüksek güvenlik seviyeli BSL-3 / ABSL-3 laboratuvar ve üretim tesisleri akreditedir ve Sağlık Bakanlığı GMP onaylıdır; firmamız Türk ilaç sanayinde BSL-3 / ABSL-3 laboratuvar ve üretim tesislerine sahip tek firmadır. İnaktif Kovid-19 aşısı Koçak Farma yapma ve başarıyla üretilmiştir. Aşının Faz 1 kısa süre '' başlanacaktır.

Erciyes Üniversite'sinin aşı çalışmalarında Faz 1 tamamlandı

 

Erciyes Üniversitesi'nin inaktif Kovid-19 aşısının üretimi de firmamız GMP'li üretim tesislerinde gerçekleştirilmiş ve aşının Faz 1 çalışması, Faz 2 çalışmalarına başlanacaktır.

Her iki aşı da Dünya Sağlık Örgütü'nün Kovid-19 aşısı adayları listesinde yer almaktadır. Üretilen aşıların klinik çalışmalarının 2021 yılı 2. çeyreğinde tamamlanması ve aşıların Türk halkının sunulması planlanıyor.

Koçak Farma hem Kovid-19 tedavisinde kullanılan ilaçları hem de Kovid-19 aynı çatı altında aynı zamanda yazılmış tek firmadır. Aşımız yerli ve millidir. Mayıs başına kadar Türk halkının kullanılmasını sunacağız. "

Koçak'dan 'BES'e katılın' çağrısı

 

Korona virüs aşısı için düzenleme! Acil kullanım onayı

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Hasan Talip IŞIK18 Aralık 2020 14:03

    Avrupa ve ABD'de bu işi yapan firmalar ürettikleri aşıları satmaya başladılar. Bizim şirketler daha faz 1 aşamasında, mayıs ayında hazır olacakmış. mış muş. Buna bizde şöyle derler. " SÜR EŞŞEĞİNİ NİĞDE'ye GEÇTİ BOR'un PAZARI. "  :D