BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSporKoç: Yaşananlardan ders almamız lazım----

Koç: Yaşananlardan ders almamız lazım

Koç: Yaşananlardan ders almamız lazım
04 Haziran 2021 - 13:07 www.finansgundem.com

FETÖ'nün 'futbolda şike soruşturmasında' görülen davanın ardından konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Burada yaşananlardan Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak derslerimizi almamız lazım. Ne kadar ders aldık, emin değilim" dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, futbolda şike soruşturmasında kumpas kurulduğu gerekçesiyle görülen davanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sözlerine "Fenerbahçe'nin bir pazar sabahı başlayan ve bugüne kadar maddi manevi çok büyük zararlara uğratan bu davada çok önemli bir noktaya geldik" diyen başlayan Koç, Fenerbahçe'ye, Fenerbahçelilere yaşatılanların hiçbir kelimeyle, hiçbir hukuki sonuçla ölçülemeyeceğini söyledi.

"Rüzgarın nereden estiğine bakarak medya aracılığıyla resmen alkışlayan, şakşaklayanlarla biz hukuken olmasa da vicdanen hesaplaşacağız" diyen Ali Koç, şöyle devam etti:

"Kul hakkı yediler, iftira attılar. İnsanlar kanser oldu, intihar etti. Uyguladıkları, planladıkları, iğrenç emellerine hizmet etmek için, bu ülkeyi yeniden dizayn etmek için devletin kılcal damarlarına kadar sirayet ederek ülkemize çok büyük zararlar verdiler. Biz bunlardan bir tanesiyiz. Allah bugünleri Türkiye'ye bir kez daha göstermesin.

"NE KADAR DERS ALDIK EMİN DEĞİLİM"

Bu insanların bu kadar güç sahibi olmaları, devletin kılcal damarlarına sızarak istediği her şeyi yapacak konuma gelmeleri, askerinden, emniyetinden, yargısından pek çok bakanlıklara kadar nasıl müsaade edildiyse, bunlardan yeterince ders alınması lazım. Bu dersler alındı mı, alınmadı mı, ben emin değilim. Bunun ülkemizde hiçbir zaman yaşanmaması için, çocuklarımızın, torunlarımızın bir daha bu işlerle meşgul olmamalarının sağlanması için burada yaşananlardan Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak derslerimizi almamız lazım. Ne kadar ders aldık, emin değilim. Ki bunlar bir daha olmasın."

"HESABINI SORMAMIZ GREKEN DAHA ÇOK KURUM VE KİŞİLER VAR"

Fenerbahçe'nin hukuken hakkını arama safhasında olduğunu belirten Koç, bir - iki adım daha kaldığını söyledi. Fenerbahçe'nin neler yaşadığını taraflı, tarafsız herkesin kabul edeceği noktaya gelindiğini anlatan Koç, "Bunun hesabını sormamız gereken daha çok kurum ve kişiler var" diye konuştu.

Koç, "Şu an mutlu değiliz, zafer çığlıkları içinde değiliz. Çok kırgınız ve kızgınız. Kırgınlık ve kızgınlık bu camia hakkını alana kadar devam edecektir" ifadesini kullandığı açıklamasında şunları kaydetti:

"Benim en çok hesaplaşmak istediğim kesim de, o rüzgarı arkasına alarak, Fenerbahçe'nin en yalnız olduğu dönemlerde Fenerbahçe'ye her şekilde vuran, saldıran, iftira atan, bu iftiraların meşrulaşması için medyasını kullanan bütün kişi ve kurumlar... Her şekilde hesaplaşacağız.

Bu hukuken olamasa da, bence olmalı. Medya mensubu olduğunu savunan, bugün de hiç utanmadan bu örgüte lanet okuyanlar o dönemde isteyerek, bilerek onların maşası oldular. Fenerbahçe camiasına sesleniyorum, bunlarla da hesaplaşmalıyız. Biz omuza omuza, hiç yılmadan, sabrederek bunları da bu yaptıklarına pişman edeceğiz."

Futbolda şike kumpası davasında karar verildi

 

Fenerbahçe'nin mali kurutuluş reçetesi

 

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)