BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKKTC'de kapalı otel turizmi bitiyor----

KKTC'de kapalı otel turizmi bitiyor

KKTC'de kapalı otel turizmi bitiyor
27 Temmuz 2021 - 16:36 www.finansgundem.com

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) korona virüsle mücadele kapsamında alınan yeni kararlar uyarınca, Nisan 2021'den beri yürürlükte olan kapalı otel turizmi uygulaması, 10 Ağustos 2021'den itibaren yapılamayacak.

KKTC Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesince alınan ilave korona virüs tedbir kararlarının uygulanmasına karar verildi. Girişlerde ülkeler renk kodlarına göre ayrılıp, yeni kriterler belirlendi. Buna göre, son 14 günde koyu kırmızı renkteki ülkelerde bulunanların ülkeye girişleri yasak olacak.

Ayrıca 10 Ağustos 2021'den itibaren charter seferlerle ve elektronik bilekliği takılarak gerçekleştirilen kapalı otel turizm uygulaması iptal edildi. Charter seferlerle KKTC'ye gelecek kişilere, geldikleri ülkenin renk kodlarındaki kriterlere göre işlem yapılacak.

TÜRKİYE TURUNCU RENKTE

Kırmızı renkteki ülkelerden gelenler, korona virüs aşısını yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın yolculuk öncesi son 72 saatte yaptırdığı, sonucu negatif olan PCR sonucu ve 5 ila 7 gün karantina şartıyla ülkeye giriş yapabilecek.

Turuncu renkteki ülkelerden gelen aşılı ve hastalığı geçirmiş kişiler, son 72 saatteki negatif PCR sonucu ile karantinasız giriş yapabilecek, aşısız olanlardan negatif olduklarını gösterir PCR sonucu istenecek ve bu kişiler, 10 gün karantinaya tabi tutulacak.

Yeşil renkteki ülkelerden gelen aşılı olan veya daha önce korona virüs hastalığını geçirmiş olan kişilere herhangi bir kısıtlama olmayacak, aşısız olanlardan ise sadece son 72 saatteki negatif PCR test sonucu talep edilecek.

Gri renkteki ülkelerden gelenler ise aşılı olup olmadıklarına bakılmaksızın son 72 saatte yapılmış negatif PCR sonucu ve 14 gün karantina şartı ile ülkeye giriş yapabilecek.

Yukarıdaki kriterlere göre, karantinaya girmesi gereken kişiler KKTC'de ikamet adresi göstermeleri ve ülkeye Güvende Kal Uygulaması'nı indirmeleri koşuluyla el bilekliğiyle 5 ile 14 günlük karantinada kalacak.

Tüm kapalı ve açık alanlarda maske ve mesafe kurallarına uymak zorunlu olacak, denetimler ilçe emniyet kurulları, belediyeler ve Polis Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak. Ülke de korona virüs testi pozitif ve karantina gerektiren teması bulunan kişiler, 10 gün karantinaya tabi olacak.

Otelde konaklama veya otel aktivitelerinden faydalanmak amacıyla ülkeye giriş yapacak kişilerin aşısız olması halinde son 72 saat içerisinde antijen veya PCR testi istenmesi zorunlu olacak.

KAPALI ALANLARDA DÜĞÜN OLMAYACAK

Nişan, nikah, düğün ve sünnet törenleri kapalı alanlarda yapılmayacak, gelin, damat ve birinci derece yakınları düğün tarihinden önceki son 72 saat içerisinde PCR testlerini yapılmayıp, marketlerde, perakende ve mağazacılık hizmetleri ile tedarik zincirinde görev yapan kişiler her hafta antijen testlerini yineleyecekler. 

Toplu ibadetler ise sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralına uyularak yapılıp, kapalı alanların azami üçte biri kullanılarak gerçekleştirilecek. Kararlar, Resmi Gazete'de yayınlanmasından itibaren geçerli olacak.

Ülkede tedbirler uygulanmadı ama vakalar azalıyor!

 

Hindistan'dan ithal edilen ette korona virüse rastlandı

 

Korona virüsü bir haftada yenen ilaç geliyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)