BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiKişi başına üretimde artış----

Kişi başına üretimde artış

Kişi başına üretimde artış
07 Mart 2022 - 10:02 www.finansgundem.com

Çalışan kişi başına üretim 2021 yılı 4.çeyrekte yüzde 4,2 arttı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada çalışan kişi başına üretimin 2021 yılı 4.çeyrekte yüzde 4,2 arttığı belirtildi.

Takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışan kişi başına üretim endeksi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,2 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışan kişi başına üretim endeksi, 2021 yılı III. dönemine göre yüzde 3,1 arttı.

Çalışılan saat başına üretim yüzde 2,2 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışılan saat başına üretim endeksi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,2 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışılan saat başına üretim endeksi, 2021 yılı III. dönemine göre yüzde 3,5 arttı.

En fazla artış Ara Malı Üretimi’nde gerçekleşti

Takvim etkilerinden arındırılmış ana sanayi grupları (MIGs) verileri incelendiğinde, çalışan kişi başına üretim endeksinde önceki yılın aynı çeyreğine göre en fazla artışın yüzde 5,6 ile Ara Malı Üretimi’nde gerçekleştiği görülmektedir. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış çalışan kişi başına üretim endeksinde önceki çeyreğe göre en fazla artış yüzde 7,8 ile Dayanıklı Tüketim Malı Üretimi’nde gerçekleşti.

Piyasaların gündemi: Savaş ve petrol

 

Rusya’ya karşı sert yaptırımlar küresel risk iştahını baskılıyor

 

Gıda krizi kapıda!

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)