BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu'ndan Saray'a giden CHP'li' iddiası açıklaması----

Kılıçdaroğlu'ndan Saray'a giden CHP'li' iddiası açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Saray'a giden CHP'li' iddiası açıklaması
25 Kasım 2019 - 10:41 www.finansgundem.com

CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP'li bir ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Beştepe'de görüştüğü iddialarının ardından yaptığı 'Doğrudur' açıklaması için "Partiyi karıştırmanın Erdoğan'ın amaçlarından biri olduğunu söyledim.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partili bir ismin Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la gizlice görüştüğü iddiasına ilişkin Hürriyet gazetesine açıklamalarda bulundu.

İddianın kaynağı gazeteci Talat Atilla ile 7 yıldır görüşmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, bazı CHP’lilerin Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Erdoğan ile görüştüğüne dair öteden beri çeşitli duyumların geldiğini söyledi.

Konuyla ilgili FOX TV’de söylediği 'Doğrudur' sözü ile 'Erdoğan'ın CHP’nin içişlerine müdahil olmasını kastettiğini' belirten Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin CHP Genel Merkezi’ni itham eden açıklamalarıyla ilgili olarak da, "Bu süreçte hiç kimse, açıklamaları ile saraya hizmet eder hale gelmemelidir" dedi.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

'Erdoğan'ın CHP'yi karıştırma girişimi için 'Doğrudur' dedim'

(Talat Atilla kendisini aradı mı?) Hayır, aramadı. Zaten, yanlış hatırlamıyorsam, Afyon’daki bir mühimmat deposu patlamasının olduğu yedi yıl öncesinden beri kendisiyle aramızda ne görüşme var, ne yüz yüze gelme var, ne konuşmuşluğumuz var. Yakın çevremi de aradığına dair bana gelen bir bilgi yok.

Bana da ‘Bazı CHP’liler saraya gitti’ şeklinde duyumlar geldi. Öteden beri geliyor. Elinizde kanıt varsa seslendirirsiniz. Kanıt yoksa seslendirmezsiniz. Sadece bana değil, birçok kişiye gitti. 'Dedikodudur' dedim. Doğru mudur, yanlış mıdır, bilmiyorum. Erdoğan’ın CHP’yi karıştırma girişimi için ‘Doğrudur’ dedim.

Erdoğan’ın CHP’yi karıştırmak ve partinin içişlerine müdahil olmak için birçok şey yaptığını biliyoruz. Millet İttifakı’nı karıştırmak, dedikodu üretmek ve devletin yetkililerini kullanmak gibi. Böyle bir şey olunca (haber yayınlanınca) ‘Doğrudur’ dedim. Bu olayı Rahmi Turan yazdığı zaman bir şey demedim. 'Gazeteci haber almıştır' dedim. Bir yorumdur. Rahmi Turan, ertesi gün devam etti. Üçüncü gün Fox TV’ye çıktığımda, bu soru soruldu. Partiyi karıştırmanın Erdoğan’ın amaçlarından biri olduğunu söyledim. ‘Doğrudur’ dedim. Gidenlere dair bir bilgim varmış gibi çarpıtılmak isteniyor.

(Muharrem İnce’nin iddiaları) Bu süreçte hiç kimse, açıklamaları ile saraya hizmet eder hale gelmemelidir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)