BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 1 milyon TL'lik 'montaj' davası----

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 1 milyon TL'lik 'montaj' davası

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 1 milyon TL'lik 'montaj' davası
24 Mayıs 2023 - 16:13 www.finansgundem.com

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a montajlı video ile ilgili açıklamaları nedeniyle 1 milyon TL'lik tazminat davası açtı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 1 milyon TL'lik dava açtıklarını duyurdu.

Erdoğan katıldığı canlı yayında, Kılıçdaroğlu'nu PKK yöneticileriyle birlikte gösteren montajlanmış videoya ilişkin "Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var. Ama montaj ama şu ama bu" ifadelerini kullanmış, dün Sivas'ta ise "Gençlerimizin kıvrak zekasının ürünü 5 saniyelik bir video üzerinde arsızca tepiniyorlar" demişti. 

Çelik'in yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Genel Başkanımız ve 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı gereğince; Türk tarih ve kültürü ile özdeşleşmiş "Mertçe Mücadele" etik değerinden bihaber olan, müfteriliği ise değer olarak benimseyip içselleştirmiş bulunan, Montajcıbaşından yani Erdoğan'dan; Montaj video sahtekârlıklarının hesabını sormak üzere davamızı açtık! Ancak bu kez Erdoğan’ın ederini gözetmedik! Kişiliğine biçilen değeri aşarak, 1 Milyon TL miktarlı olarak dava açma yoluna gittik: Şehitlerimizin çocuklarına eğitim bursu olarak dağıtılmak üzere...."

Kılıçdaroğlu: Bir cumhurbaşkanı montajlara sığınamaz