BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKİK, İBB’nin iki asfalt ihalesini iptal etti----

KİK, İBB’nin iki asfalt ihalesini iptal etti

KİK, İBB’nin iki asfalt ihalesini iptal etti
24 Ocak 2020 - 17:29 www.finansgundem.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) kent genelindeki yolların asfalt kaplama ve yama yapılması ile ilgili 2 ihalesi, şikayet üzerine Kamu İhale Kurumu'nca (KİK) iptal edildi

Merkezi Sarıyer’de bulunan Dev İnşaat Taahhüt Limited Şirketi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü’nce 17 Aralık 2019’da yapılan ‘İstanbul Geneli Yolların Asfalt Kaplaması Yapılması’ ile ‘İstanbul Geneli Yolların Asfalt Yama Yapılması’ ihalelerini Kamu İhale Kurumu‘na (KİK) şikayet etti. 

Şikayet üzerine Kamu İhale Kurumu'nca 2 ihale de iptal edildi. KİK kararında, ihale şartnamesinde yer alan, katılımı ve rekabeti daraltan düzenlemeler, iptal gerekçesi olarak gösterildi.

İhale şartnamesindeki düzenlemeleri şikayet konusu eden inşaat firmasının başvurusunu inceleyen KİK, 15 Ocak 2020 tarihli toplantısında kararını açıkladı.

KİK, ‘plent sayısının artırıldığı ve bu durumun yeterlik kriteri olarak belirlenmesinin ihaleye katılımı daraltarak rekabeti engelleyecek nitelikte olduğu’ ve ‘asfalt plentinin yüklenicinin kendi malı olması, ancak asfalt plentine ilişkin kapasite raporunu isteklilerin sunmasına ilişkin yapılan çelişkili belirlemenin de tereddüt yaratacağı’ gerekçeleriyle ihaleyi iptal etti.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)