BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKatılım Finans Dairesi Başkanlığı kuruldu----

Katılım Finans Dairesi Başkanlığı kuruldu

Katılım Finans Dairesi Başkanlığı kuruldu
06 Şubat 2021 - 12:21 www.finansgundem.com

Yeni daire başkanlığı, Cumhurbaşkanı tarafından belirlenen politikalar doğrultusunda, katılım finans alanında stratejileri geliştirecek

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle Katılım Finans Ofisi kuruldu. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi bünyesinde yeni kurulan Katılım Finans Dairesi Başkanlığı'nın görev ve sorumlulukları belirlendi. Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

'Foreks'çi Altunç Kumova bankacı oluyor

Buna göre, 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 527/Ç maddesinin birinci fıkrasının "a" bendi "Finansal Stratejiler ve Analiz Dairesi Başkanlığı"nın ve "b" bendi ise "Katılım Finans Dairesi Başkanlığı"nın görev ve sorumluluklarını belirledi.

Kararnamede, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi bünyesinde kurulan Katılım Finans Dairesi Başkanlığı'nın görev ve sorumluluklarına ilişkin şunlar kaydedildi:

"Cumhurbaşkanı tarafından belirlenen politikalar doğrultusunda, katılım finans alanında stratejiler geliştirmek, bu stratejiler kapsamında alınan kararların ilgili kamu kurum ve kuruluşları nezdinde uygulanmasını takip etmek ve sonuçlarını Cumhurbaşkanına raporlamak. Katılım finansın geliştirilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları arasında iş birliğini artırmak ve bu alanda koordinasyonu sağlamak.

Katılım finansın geliştirilmesi ve katılım finansa yönelik farkındalığın artırılması amacıyla ulusal ve uluslararası faaliyetler gerçekleştirmek, bu tür faaliyetlerde yer almak ve bu faaliyetleri desteklemek. Katılım finans alanında Türkiye’nin uluslararası finansal piyasalardaki konumunu güçlendirmeye yönelik araştırmalar yapmak. Katılım Finans alanında yeni finansal araçların sisteme kazandırılması, finansal ürün geliştirilmesi ve çeşitliliğin artırılmasına yönelik çalışmalar yapmak."

Finans sisteminin Kovid-19’dan çıkarması gereken 4 ders

 

Çiftçinin tarlası Ziraat Bankası’na geçti

 

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • abdulbaki07 Şubat 2021 11:38

  Kendi kar payı oranlarını banka faizlerine endekslemiş kurumlara faizsiz finans demek...

 • Necati kurt07 Şubat 2021 11:17

  O evim bu evim senelerce faizsiz ev dediler faiz yediler, topladıklarını faize yatırıp faizle ev aldılar. Bunun adına da dalga geçer gibi faizsiz ev sistemi dediler. Nerdesiniz şimdiye kadar. Görmedinizmi şimdiye kadar

 • Okie Dokie06 Şubat 2021 17:41

  Katılım bankacılığı özendirilmeye çalışılıyor ama faydasız. Biz yabancılar aldığımız net faize bakarız. Ne kadar faiz o kadar köfte.

 • Okie Dokie06 Şubat 2021 23:12

  Faiz haramdır muhterem

 • Ggff06 Şubat 2021 14:23

  Yatırım danışmanlığı gibi bişey herade izleyelim görelim.