BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkJPMorgan’dan genel müdürlere ‘Ofise dön’ ültimatomu----

JPMorgan’dan genel müdürlere ‘Ofise dön’ ültimatomu

JPMorgan’dan genel müdürlere ‘Ofise dön’ ültimatomu
13 Nisan 2023 - 16:21 www.finansgundem.com

Dev Wall Street bankası JPMorgan genel müdürlerin haftanın 5 günü ofise gelmesi gerektiği konusunda uyardı. Banka bu karara uyulmaması halinde “düzeltici eylemeler içeren” kararlar alınabileceği tehdidinde bulundu


FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

JPMorgan Chase, genel müdürlerinden haftanın beş günü ofiste olmalarını istiyor ve diğer çalışanları "ofis içi katılım beklentilerinin" altında kalmamaları konusunda uyarıyor.

Financial Times’ın haberine göre ABD’nin varlıkları bakımından en büyük bankasının bu uyarısı bünyesinde çalışan 294 bin çalışanı kapsıyor. Kovid-19 sonrasında esnek çalışma uygulamalarını tolere eden Wall Street devi çalışanlarının ofise gelmesini ne derece önemsediğini vurguladı.

Goldman Sachs gibi diğer ABD bankaları da haftanın beş günü ofise gelinmesi gerektiği konusunda çalışanlarını ikna etmeye çalışıyor.

JPMorgan operasyon komitesi çarşamba günü çalışanlarla paylaştığı notta, “Liderlerimiz iş kültürümüzü güçlendirmede ve işletmememizi yürütmede kritik bir rol oynamaktadır” denildi.

Banka notunda genel müdür pozisyonunda çalışanlar için, “Alanda görünür olmaları, müşterilerle buluşmaları, öğretmeleri ve tavsiyelerde bulunmaları gerekiyor. Anında geri bildirim yapabilmeleri ve doğaçlama toplantılar yapabilmeleri için her zaman erişilebilir olmalılar” ifadelerine yer verildi.

Banka sözcüsü çalışan notunda belirtilen ifadeleri onayladı.

Ticaret birimi veya satış birimi gibi haftanın beş günü ofiste bulunması gerekmeyen diğer çalışanlarınsa haftada en az üç gün JPMorgan ofislerinde hazır bulunmaları gerekiyor.

JPMorgan, notta "ofis içi katılım beklentilerini karşılamayan bir dizi çalışan olduğu ve bunun değişmesi gerektiği" söylendi. Operasyon komitesi bunun yapılmaması halinde “düzeltici eylem içerebilecek uygun performans yönetim adımları” atılabileceği konusunda uyardı.

JPMorgan yönetimi, personelin ofiste olmasının karar verme hızını artırdığını ve kendiliğinden öğrenmeyi ve yaratıcılığı teşvik etmeye yardımcı olduğunu savundu. Notta, "Ayrıca, şahsen birlikte olmanın, kültürümüzü inşa etmenin ve güçlendirmenin en iyi yolu olduğuna inanıyoruz" denildi.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre Wall Street bankaları pandeminin ilk yılında uzaktan çalışma sürecinin zorluklarıyla baş etmek zorunda kalmıştı. Yoğun bir şekilde düzenleyici kurallara bağlı olan, işi yerinde öğrenme ve çıraklık kültürüne sıkı sıkıya bağlılığı ile bilinen finans sektörü için bu oldukça zorlu bir görevdi.

Pandeminin insan sağlığına oluşturduğu tehdidin ortadan kalkmasıyla birlikte JPMorgan Temmuz 2021 itibariyle ABD’deki personelini düzenli olarak çalışmak üzere ofislere geri çağırdı. Bununla birlikte, birçok çalışan, rekor kârların elde edildiği ve bankacılık sektöründeki yetenekli çalışanlar için rekabetin ciddi bir şekilde arttığı dönemde hibrit çalışma argümanı üzerinden tam zamanlı ofise dönme konusundaki isteksizliğini dile getirdi.

Bankacılık sektöründeki kârlar düştükçe ve işe alımlar yavaşladıkça çalışanlar da ofise düzenli olarak geri dönmeleri konusunda daha yoğun bir baskı altındalar.

Goldman: ABD banka kredilerindeki düşüş 'Hayâli'

 

'Bankacılık krizi enflasyon üzerinde baskı yaratabilir'

 

JPMorgan: Ekonomi için önümüzde fırtına bulutları var

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)