BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiJP Morgan: Faiz indirimleri devam edecektir----

JP Morgan: Faiz indirimleri devam edecektir

JP Morgan: Faiz indirimleri devam edecektir
19 Şubat 2020 - 16:31 www.finansgundem.com

JP Morgan Türkiye Başekonomisti Yarkın Cebeci Merkez Bankası'nın faiz indirimlerine devam edeceğini söyledi, Cebeci gelecek ay 25 baz puanlık indirim beklediğini belirtti

JP Morgan Türkiye Başekonomisti Yarkın Cebeci Merkez Bankası'nın 50 baz puanlık faiz indirim kararını Bloomberg HT'ye değerlendirdi.

Faiz kararında ve para politikası metninin içeriğinde bir sürpriz olmadığını belirten Cebeci metinde dikkatli bir dil kullanıldığını ifade  ederek "salgın hastalığın altı çizilmiş ama en önemlisi kredi büyümesi ve bunun enflasyona etkilerinin yakından izleneceği belirtilmiş." yorumunu yaptı.

Faiz indirimlerinin devam edeceğini öngören Cebeci "politika yapıcıların da daha düşük faiz istediğini bildiğimize göre Merkez Bankası Faiz indirimlerine devam edecektir, gelecek ay 25 baz puan, yıl sonuna doğru da enflasyonun yılın 2. yarısında tek haneye inmesiyle birlikte uluslararası arenada da bir terslik olmazsa faiz indirimlerinin devam etmesini bekliyoruz" yorumunu yaptı.

Merkez Bankası bugünkü toplantısında politika faizini 50 baz puan indirerek % 10.75'e çekti. 50 baz puanlık indirim, geçen sene başlayan faiz indirim döngüsündeki en küçük montanlı indirim oldu.

Merkez Bankası faiz indirim döngüsüne devam ediyor

Merkez Bankası politika faizini düşürdü

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)