BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisJet Fadıl'a büyü şok----

Jet Fadıl'a büyü şok

Jet Fadıl'a büyü şok
13 Ağustos 2014 - 19:27 www.finansgundem.com

Fadıl Akgündüz'ün Bayrampaşa'da inşa ettiği Caprice Gold Oteli, parasını alamayan devremülk sahipleri tarafından baskına uğradı

Fadıl Akgündüz'ün Bayrampaşa'da inşa ettiği Caprice Gold Oteli, parasını alamayan devremülk sahipleri tarafından baskına uğradı

Zaman'dan Abdulkadir Cembekli'nin haberine göre; Caprice Gold 'dan devremülk almalarına rağmen hak ettikleri kira gelirlerinin aylardır ödenmediğini belirten mağdurlar otel inşaatı ve devremülk satış ofisini basarak şirket yetkililerini sorguya çekti.

Kiralarının yatırılmama sebebini soran mağdurlara açıklama yapan bir şirket yetkilisi, Caprice Gold'un kira borçlarının günlük 500 bin lira civarında olduğunu ve şu anda bu parayı ödeyecek durumunda olmadıklarını söyledi.

Kira ödemelerini ancak otel açıldıktan sonra yapabileceklerini belirten yetkili, otelin sadece bir kulesinin inşaatını ise en erken 2015'te tamamlayabileceklerini kaydetti.

Bu sırada birçok mağdur, Fadıl Akgündüz'ün kendilerini kandırdığını ileri sürerken Akgündüz'ün toplanan paralar hakkında hesap vermesi gerektiği söylendi.

1 MİLYAR TL'NİN ÜZERİNDE PARA TOPLADI
Bir mağdurun şimdiye kadar devremülk satılan kişilerden toplanan paranın tutarını sorması üzerine ise yetkililer, Caprice Gold'da toplam 12 bin kişiye satış yaptıklarını ve buradan 783 milyon lira satış geliri elde ettiklerini söyledi.

Caprice Gold Maldivler projesinden topladığı iddia edilen 170 milyon dolar ile birlikte piyasadan 1 milyar liradan fazla para topladığı belirtilen Akgündüz'ün ise bu parayı nerede harcadığı kamuoyunda soru işaretleri oluşturuyor.

Otelin kaba inşaatına yapılan masrafın şu ana kadar 100 milyon lira civarında olduğu tahmin edilirken inşaatın 3 yıldır bitirilememesi ise toplanan paraların akıbetini merak konusu yapıyor.

TEK TEK KİLİT VURUYOR
Öte yandan şu anda mali kriz yaşayan Akgündüz'ün Caprice Gold'un satış ofislerini kapatmaya başladığı ortaya çıktı.

Anadolu'nun çeşitli illerinde ve İstanbul'un ilçelerindeki devremülk satış ofislerini de kapatan Akgündüz, son olarak Mecidiyeköy'de faaliyet gösteren Caprice Restoran'ın da kapısına kilit vurdu.

Çalışanlarına maaş veremeyecek hale geldiği öğrenilen Akgündüz'ün son projesi olan faizsiz otomobil projesinin de sekteye uğradığı ve cip satışlarının durduğu belirtiliyor.

Müşterilerine 5 aydır kira ödemesi yapmayan Akgündüz'ün, iptal olan Caprice Maldivler projesi mağdurlarından parasını isteyenleri ‘6 ay sonra ödeme yapabiliriz' diyerek geri çevirdiği kaydediliyor.

ERDOĞAN'A MEKTUP YAZMIŞTI
1987 yılında açtığı Jet Sürücü Kursu ile aktif iş yaşamına giren Fadıl Akgündüz, 15 yıl önce ‘İmza' marka otomobiliyle gündeme gelmiş ve uzun bir süre konuşulmuştu.

Siirt'te fabrika kuracağını söyleyen daha sonra Cenevre fuarında İngiltere'de yaptığı konsept aracı sergileyen Akgündüz'ün bu projesi hiçbir zaman hayata geçemedi.

Fabrika yapacağı Siirt'teki arsa ahır olurken yurtdışında yaşayan 14 bin gurbetçiden 230 milyon Euro para toplayan Akgündüz'ün Türkiye'de inşa ettiği Jet Kent Konutları'ndan binlercesi de yarım kaldı.

Son olarak Başbakan Tayyip Erdoğan'a mektup yazan Fadıl Akgündüz, "Şirketlerim için sizden yardım diliyorum. Allah korusun eskiden olduğu gibi şirketimiz bir kazaya daha kurban giderse insanlarımız bir 15 yıl daha acı çeker." ifadelerini kullanmıştı.
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)