BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemJaponya ve İsviçre, Rusya'ya karşı yaptırımlar için anlaştı----

Japonya ve İsviçre, Rusya'ya karşı yaptırımlar için anlaştı

Japonya ve İsviçre, Rusya'ya karşı yaptırımlar için anlaştı
19 Nisan 2022 - 00:01 www.finansgundem.com

Japonya ve İsviçre, Rusya'nın Ukraynalı sivillere yönelik yaptığı saldırılardan sorumlu tutulması gerektiği konusunda anlaştıklarını açıkladı

Japonya Dışişleri Bakanlığı, İsviçre Konfederasyon Başkanı ve Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis ve Japonya Başbakanı Kişida Fumio'nun Tokyo'da görüştüğünü bildirdi.

Bakanlık, Cassis ve Kişida'nın Rusya'nın Ukraynalı sivillere yönelik yaptığı saldırılardan sorumlu tutulması gerektiği konusunda anlaştığını kaydetti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kişida, Rusya'nın Ukrayna'ya savaş açmasının sadece Avrupa'da değil Asya'da da uluslararası düzenin temelini baltaladığını ifade ederek, "Şimdi uluslararası toplumun her zamankinden daha fazla birleşmeye ihtiyacı var." dedi.

Cassis, başka bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, İsviçre'nin savaşı şiddetle kınadığını belirterek, Rusya'yı savaşı derhal durdurmaya çağırdı.

Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan İsviçre'nin, AB'nin Rusya'ya karşı yaptırımlarını tamamen desteklediğini aktaran Cassis, bunun, ülkesinin tarafsızlık ilkesinden caydığı anlamına gelmediğini vurguladı.

İsviçre, Rusya'ya karşı AB ile aynı yaptırımları uygulama kararı almıştı

Uluslararası arenada tarafsızlığı ve barış görüşmelerine ev sahipliği yapmasıyla tanınan İsviçre de Rusya'ya karşı yaptırım kararı alan ülkeler arasına katılmıştı.

İsviçre Konfederasyonu Başkanı Cassis, "Federal Konsey, Putin ve birkaç bakanın mal varlıklarını dondurmaya karar verdi." açıklamasını yapmıştı.

İsviçre böylece Rusya'ya karşı AB ile aynı yaptırımları uygulama kararı almış ve hava sahasını Rusya'ya kapatmıştı.

Ukrayna'nın 27,5 milyon ton dış ticaret ürünü var

 

Ukrayna AB üyelik sürecinde ilk adımı tamamladı

 

Dünya Bankası, küresel ekonomik büyüme tahminini açıkladı

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • E.g.19 Nisan 2022 08:04

    Japonya uçak/tank üretimlerini arttırır ise 2 dünya savaşı sonrası Rus'ların işgâline uğrayan kuril adalarını ilk fırsatta geŕi alır RUSYA NİRE KURİL ADALARI NİRE