BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiİTO, kuruluşda ücret almayacak----

İTO, kuruluşda ücret almayacak

İTO, kuruluşda ücret almayacak
20 Kasım 2013 - 11:12 www.finansgundem.com

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) şirket kuruluşlarında alınan hizmet ücretini kaldırma kararı uygulanmaya başlandı

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) şirket kuruluşlarında alınan hizmet ücretini kaldırma kararının ilk uygulaması 18 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirildi.
İTO açıklamasına göre, İTO şirket kuruluşlarında alınan hizmet ücretini kaldırma kararının ilk uygulaması 18 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirildi. Buna göre limited, anonim şirket ve sermayesi paylara bölünmüş (hisseli) komandit şirketler, bundan böyle 130 lira tutarındaki kuruluş hizmet ücretini ödemeyecek.
İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar konuya ilişkin açıklamasında, İTO'ya gelip şirket kurmak isteyen üyelerin evraklarını vereceğini ve tek kuruş ödemeden şirketini kuracağını belirtti.
Odaların inisiyatifinde olan bu değişiklikle, şirket kuruluşlarını hem kolaylaştırmak hem de özendirmek istediklerini ifade eden Çağlar, "Ticaretin önündeki engellerin kaldırılmasında İTO olarak bir katkımız olsun diye böyle bir karar aldık. Bundan sonra da hem Oda bütçesi hem Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kanunu'nun el verdiği sınırlar içinde bu tür uygulamaları gerçekleştirmeye devam edeceğiz" dedi.
 
 
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)