BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİspanya, Katolik Kilisesindeki istismar iddialarını araştırıyor----

İspanya, Katolik Kilisesindeki istismar iddialarını araştırıyor

İspanya, Katolik Kilisesindeki istismar iddialarını araştırıyor
11 Şubat 2022 - 15:27 www.finansgundem.com

İspanya'da Katolik Kilisesi'nde çocuklara yönelik cinsel istismar iddiaları araştırılmaya başlandı.


Ülkedeki 17 özerk yönetimin en küçüklerinden biri olan kuzeydeki Navarra'da yayımlanan araştırmada, cinsel istismara uğramış 52 kişinin ve bunu yaptığı iddia edilen Katolik Kilisesi bünyesinde çalışan 31 kişi saptandı.

Navarra Devlet Üniversitesi (UPNA) tarafından yayımlanan raporda istismarların 12 belediyede, Kilise'ye ait 17 eğitim kurumunda işlendiği kaydedildi.

'Bu sadece buzdağının görünen kısmı'

Cinsel istismarların aralarında din öğretmenleri, rahip, sağlık ve yemekhane görevlileri ile okul bekçisinin de olduğu 31 kişi tarafından yapıldığı ortaya çıktı. "Bu sadece buzdağının görünen kısmı" diyen UPNA, araştırmalarına başlamalarından kısa süre sonra çok sayıda şikayet aldıklarını, şu anda 7 yeni başvurunun da incelendiğini açıkladı.

Mecliste bir komisyon kurulacak

Katolik Kilisesi'nde çocuklara yönelik cinsel istismar iddialarının araştırılması için İspanyol Meclisinde de bir komisyon kurulması öngörülüyor. El Pais gazetesi geçen aylarda yayımladığı kapsamlı araştırmada, Katolik Kilisesi'nin çocuklara yönelik cinsel istismarlarıyla ilgili İspanya'da 251'i yeni olmak üzere toplam 1237 mağdurun olduğunu belirtip, elindeki araştırma sonucunu Vatikan'a ve İspanya'daki Piskoposlar Konferansı'na sunmuştu.

Şimdiden 214 başvuru alındı

Avrupa'nın farklı ülkelerinde bu konu gündeme gelirken, Portekiz'de Kilisede Çocuk İstismarı Araştırmaları Bağımsız Komitesi dün yaptığı açıklamada, çalışmalarının ilk bir ayında, 1933 ile 2006 yılları arasında doğmuş ve Katolik Kilisesi'nde cinsel istismara uğradığını söyleyenlerden toplam 214 başvuru aldığını duyurmuştu.

Katolik Kilisesi'nin çocuklara cinsel istismar iddiaları araştırılacak

 

Liderler, istismara uğrayan kamu çalışanlarından af diledi

 

Cinsel istismarla suçlanan Prens'e bir darbe de Kraliçe'den!

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)