BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemIşık: Türkiye gelişmeye devam ediyor----

Işık: Türkiye gelişmeye devam ediyor

Işık: Türkiye gelişmeye devam ediyor
05 Haziran 2018 - 17:01 www.finansgundem.com

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "Şu anda Zigana Tüneli büyüklüğünde olmasa bile bir yılda aynı anda inşa edilen yüzlerce tünel var'' dedi

ümüşhane Valiliğini ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Valilik şeref defterini  imzaladıktan sonra, Vali Okay Memiş'ten yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi  aldı.

Işık, Gümüşhane'nin AK Parti iktidarında nüfus başına en çok kamu  yatırımı alan illerin başında geldiğini belirterek şöyle devam etti:

"Şehrimiz bir dönem çok yoğun göç veren bir şehirdi ve sürekli  Gümüşhane dışarıya insanını gönderen, sürekli kan kaybeden bir şehir konumundaydı ama Allah'a şükürler olsun AK Parti iktidarı ile birlikte Gümüşhane'nin makus  talihi değişti ve artık Gümüşhane kan kaybını durduğu gibi, dışarıdan gönderdiği  insanların en azından bir kısmını geri kazanan bir vilayet haline geldi. O açıdan belki üniversitemizin de Gümüşhane'mize verdiği katkıyı zikretmemiz gerekiyor."

Gümüşhane'nin kent kültürünün çok güçlü olduğuna dikkati çeken Işık,  "Adı Gümüşhane ama insanlarının altın gibi kalbi var." dedi.

Işık, ellerinden geldiğince Gümüşhane'nin her alanda yatırım alması  için yapılan çalışmalara Ankara'dan destek verme sorumluluğu taşıdıklarını dile  getirerek hizmetlerin başarıyla devam ettiğini anlattı.

Gümüşhane milletvekillerinin, 15 Temmuz süreci gibi olağanüstü bir  süreçte dahi şehrin sorunlarının en yakın takipçileri olduğunu ifade eden Işık,  hizmetlerin büyük bir kararlılıkla sürdüğünü aktardı.

"ÜLKEMİZİN GİDİŞATI İYİ, GELİŞMELER SON DERECE İYİ"

Işık, Avrupa'nın en büyük tünelinin Gümüşhane'de inşa edildiğini  vurgulayarak şunları söyledi:

"Avrupa'nın en uzun, 14,5 kilometre ve çift tüp tünel dünyada ikinci  olacak. Bu tünelin inşaatı büyük bir hızla devam ediyor yani Gümüşhane'nin  dünyaya bağlanma süresi daha da kısalıyor. Trabzon'a ve dünyaya açılış mesafesi  daha da kısalıyor. Burada inşallah 2019 yılının sonuna kadar Allah nasip ederse  açılışı yapmayı hedefliyoruz. Bunlar bir ülkenin yani 'Bolu tünelini bu ülke, bu devlet yapamaz, biz burayı patates deposu yapalım.' denildiği bir ülkenin aslında  hangi noktadan hangi noktaya geldiğinin çok güzel bir göstergesidir Zigana Tüneli. Şu anda Zigana Tüneli büyüklüğünde olmasa bile bir yılda aynı anda inşa  edilen yüzlerce tünel var. Onun için Allah'a hamdolsun, ülkemizin gidişatı iyi,  gelişmeler son derece iyi. Kim ne derse desin Türkiye büyümeye, gelişmeye devam  ediyor."

Başbakan Binali Yıldırım'ın 13 Haziran'da Gümüşhane'ye geleceğini  bildiren Işık, şunları kaydetti:

"Başbakanımızla Salyazı Havaalanının yani Bayburt-Gümüşhane  Havaalanının inşallah temelini atacağız ve kısa sürede de bu havaalanının hizmete alınmasını bekliyoruz. Artık Gümüşhane bütün dünyaya çok daha yakın olacak.  Bayburt bütün dünyaya çok daha yakın olacak. Bu ve bunun gibi daha önceden hayal  bile edilemeyecek projeleri artık ardı ardına hayata geçiren bir Türkiye var.  Allah ülkemizin, milletimizin, memleketimizin yolunu açık eylesin. Allah  memleketimizin bahtını açık eylesin. Türkiye istikrarını sürdürdükçe, Türkiye  özellikle bu yürüyüşünü devam ettirdiği sürece çok daha güzel hizmetleri, çok  daha güçlü bir Türkiye'yi hep birlikte göreceğiz, yaşayacağız inşallah."

Konuşmaların ardından Işık, Vali Memiş'e plaket verdi. Memiş ise  ziyaret anısına Başbakan Yardımcısı Işık'a hediye takdim etti.

Ziyarette AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, Belediye Başkanı Ercan Çimen ve diğer ilgililer hazır bulundu.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • vatandaş05 Haziran 2018 17:11

    tünel yaparak büyüdüğünü iddia eden hükümet yetkilisini alkışlıyorum. dünyaya bağlanacağız da kavga etmediğimiz bir dünya ülkesi kaldı mı acaba