BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlak"İnşaat sektörü 5 çeyrektir üst üste daralıyor"----

"İnşaat sektörü 5 çeyrektir üst üste daralıyor"

İnşaat sektörü 5 çeyrektir üst üste daralıyor
30 Kasım 2022 - 14:40 www.finansgundem.com

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Eren, inşaat sektöründeki daralmaya dikkati çekti.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, girdi maliyetlerinde yaşanan yüksek artış konusunda kamu müteahhitleri için yeterli bir çözüm sağlanamadığını ve konut sektöründe ihtiyaç duyulan arza cevap verecek yeni projelerin hayata geçirilmediğini söyledi.

“Anadolu’nun dört bir tarafında krediler ile projelerini tamamlamaya çalışan firmalarımızın mevcut yük altında ayakta kalmaya artık mecalleri yoktur” diyen Eren, “Hükümetimizden 2023 yılı için gerek kamu müteahhitlerinin gerek konut sektörünün sorunlarını çözecek adımlar bekliyoruz” dedi.

‘İNŞAAT 5 ÇEYREKTİR DARALIYOR’

Eren, yaptığı yazılı açıklama ile TÜİK tarafından duyurulan bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin büyüme rakamlarını değerlendirdi.

İnşaat sektörünün 5 çeyrektir üst üste daraldığını belirten Eren, “Sektörde yaşanan yüzde 14,1’lik daralma önemli sorunlara işaret ediyor. Sektörümüz 2021 yılı üçüncü çeyreğinden bu yana üst üste artan oranlarla 5 çeyrektir daralmaktadır” dedi.

Eren, “Büyümeye dönüş için inşaat yatırımlarında canlanmaya ve kronik hal almış girdi maliyetlerinde artış sorununun çözümüne ihtiyaç duyulmaktadır” diye konuştu.

Düşük faizli yeni konut kredisi paketi geliyor

 

Sosyal konut kuralarında yeni tarih açıklandı

 

Türkiye'de ekimde 102 bin 660 konut satıldı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)