BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİnşaat ihalelerinde puan dönemi----

İnşaat ihalelerinde puan dönemi

İnşaat ihalelerinde puan dönemi
29 Temmuz 2015 - 06:11 www.finansgundem.com

İnşaat sektörünün uzun süredir beklediği değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. İhaleleri en düşük fiyatı veren değil puanı en yüksek olan alacak

Ekonomik açıdan en avantajlı teklifin sadece fiyat esasıyla oluştuğu ihalelere ilişkin usul ve esaslarda düzenlemeye gidildi.

Uzun süredir inşaat sektörünün beklediği değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı.  Buna göre, ekonomik açıdan en avantajlı teklifin sadece fiyat esasıyla oluştuğu ihalelerde, birden fazla istekli tarafından teklif edilen fiyatın en düşük fiyat olması durumunda, ekonomik açıdan en avantajlı teklifin tespitinde dikkate alınacak fiyat dışı unsurlar belirlendi. Belirlenen unsurlara göre şirketlere puan verilecek ve en fazla puanı alan şirket öne geçecek. Puanlamada ihaleye giren şirketin daha önce imzaladığı sözleşmelerin tutarı dikkate elınacak.

Şirketin ticaret ve sanayi odasına kayıtlı olması artı puan kazandırırken, daha önce alınan işlerdeki yükümlülüklerini yerine getirip getirmediği de incelenecek.  Teklif veren şirketin daha önceki işlerde işçilerin ücretini tam ve zamanında ödemesi de puanlanacak. Ortak girişimlerin katıldığı ihalelerde puan alabilmek için belirtilen kriterlerin tüm ortaklarca sağlanması gerekecek. Yapılan değerlendirme sonucunda daha yüksek puana sahip istekli ekonomik açıdan en avantajlı teklif sahibi olarak belirlenecek. Ancak bu değerlendirme sonucunda eşitliğin bozulmaması durumunda, puanları eşit olan istekliler davet edilmek suretiyle, ihale komisyonu tarafından kura yöntemine başvurulacak. Ekonomik açıdan en avantajlı teklifin fiyatla birlikte fiyat dışındaki unsurlar da dikkate alınarak belirlendiği ihalelerde, tekliflerin birbirine eşit olması durumunda fiyat teklifi düşük olan istekli ekonomik açıdan en avantajlı teklif sahibi olarak belirlenecek. Fiyat tekliflerinin de eşit olması durumunda, idari şartnamede yer alan fiyat dışı unsurların öncelik sıralaması esas alınarak ekonomik açıdan en avantajlı teklif tespit edilecek.
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)