BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro Ekonomiİngiltere’de daha fazla teşvike ihtiyaç var----

İngiltere’de daha fazla teşvike ihtiyaç var

İngiltere’de daha fazla teşvike ihtiyaç var
29 Mart 2021 - 09:01 www.finansgundem.com

İngiltere Merkez Bankası, Para Politikası Komitesi üyesi Silvana Tenreyro, ekonomik göstergelerin daha iyi olduğunu ancak daha fazla teşviğin hala gerekli olabileceğini belirtti.

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Para Politikası Komitesi üyesi Silvana Tenreyro, ekonomi için görünümün iyileşmekte olduğunu, ancak  merkez bankasının 2021'de daha fazla teşvik sağlamasına hala ihtiyaç olabileceğini söyledi.

Tenreyro yaptığı açıklamada, "Aşağı yönlü risklerde azalmaya rağmen,  bu yıl içinde daha gevşek politika gerektireceğini öngördüğüm bir  dizi senaryo var olmaya devam ediyor" dedi.

Çalışma davranışları, biçimlerindeki değişikliklerin bazı sektörlerde istihdam talebinin düşmesine ve hali hazırda kısa çalışma ödeneğindeki  işçilerin işsiz kalmalarının gündeme gelebileceğini de belirten Tenreyro, "Kısa çalışma ödeneğinin, İngiltere'deki tüm yetişkinlere aşı sunulmasının tamamlanacağı üçüncü çeyrek sonuna kadar uzatılması görünüm üzerinde  etkili olabilir" ifadelerini kullandı.

İngiltere'de Kovid-19 aşısının ilk dozunu yaptıranların sayısı 30 milyonu aştı

 

AB ve İngiltere arasında aşı gerginliği artıyor!

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)