BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİngiltere'de 'bebek kıtlığı' ALARMI!----

İngiltere'de 'bebek kıtlığı' ALARMI!

İngiltere'de 'bebek kıtlığı' ALARMI!
20 Eylül 2021 - 15:04 www.finansgundem.com

İngiltere'de düşünce kuruluşu, "bebek kıtlığı" konusunda uyarı da bulundu. Bu olayın ülkede uzun vadeli ekonomik durgunluğa yol açabileceğini düşünüyor.

Sosyal Piyasa Vakfının (SMF) çalışmasına göre, İngiltere ve Galler'deki doğum oranı, 1964'te kadın başına düşen çocuk sayısının ortalama 2,93 olduğu zirveye ulaştı.

Ancak geçen yıla oranla bu sayı 1,58'e düştü. Nüfus oranını sabit tutmak için gereken 2,1'in altında kaldı. Oran, İskoçya'da 1,29'a kadar geriledi.

Bu durumun ileride çalışma çağındaki yetişkin sıkıntısına yol açacağı uyarısında bulunulan raporda, "Şu anda her 10 çalışandan yaklaşık 3'ü 65 yaş üstünde. Ancak gelecek 10 yılda bu oran 3,5'e yükselecek ve 2060'larda da sayı 4'e çıkacak." ifadesi kullanıldı.

Üretim kapasitesine etkisinden korkuluyor

İngiltere'nin dörtte birinin 2050 yılına kadar 65 yaşın üzerinde olacağı tahmin ediliyor, yer verilen bu raporda "Çalışan nüfusun daha düşük ve ekonomik desteğe ihtiyaç duyan kesimin daha yüksek olduğu bu kombinasyon, ekonominin üretim kapasitesi üzerinde açıkça olumsuz bir etki yapacaktır." değerlendirmesi yapıldı.

"Bebek kıtlığının" uzun vadeli ekonomik durgunluğa yol açacağına değinilen raporda, doğumların artırılması için Fransa gibi bazı ülkelerde ebeveynlere doğrudan teşvik ödemesi yapıldığına dikkat çekildi.

İngiltere'de kıtlık başladı

 

İngiltere'de perakendeciler mağaza kapatabilir

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)