BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİngiltere polisi hakkında şok rapor: Irkçı ve cinsiyetçi ----

İngiltere polisi hakkında şok rapor: Irkçı ve cinsiyetçi

İngiltere polisi hakkında şok rapor: Irkçı ve cinsiyetçi
21 Mart 2023 - 14:20 www.finansgundem.com

İngiltere'de bir polisin genç bir kadını kaçırarak, cinsel istismar sonrasında öldürmesi üzerine teşkilatın kültür ve standartları araştırması için bağımsız bir rapor hazırlandı. Raporda ırkçılık, cinsiyetçilik ve homofobiye dair tespitler yer aldı.

İngiltere’de 2021 yılında Sarah Everard'ın polis memuru Wayne Couzens tarafından kaçırılması, cinsel istismara uğraması ve öldürülmesi üzerine Met Polis Teşkilatı, kendi içinde kültür ve standartları araştırması için bağımsız bir rapor hazırlattı. 363 sayfalık raporun bulgularında, polis gücünün kurumsal olarak ırkçı, kadın düşmanı ve homofobik olduğuna dair tespitler yer aldı. Raporda kadın polislerin arabalarına idrar torbalarının atılması, erkek memurların birbirinin cinsel organına fiske atması veya kahve kupalarına cinsel oyuncakların konması gibi rutin ‘şakalar’ yapıldığının altı çizildi.

RUTİN CİNSİYETÇİLİK VE KADIN DÜŞMANLIĞI

Raporda “Personel ve memurların yüzde 22'si zorbalığa maruz kalmıştır. Met genelinde insanları aynı görünmeye, aynı davranmaya ve aynı konuşmaya teşvik eden derin bir kültür ve farklılığa karşı bir direnç vardır… Kadın memurlar ve personel rutin olarak cinsiyetçilik ve kadın düşmanlığı ile karşı karşıya kalmaktadır” ifadeleri yer aldı. Siyahi ve etnik azınlığa mensup polislerin, iş arkadaşları tarafından ırkçılığa maruz kaldıkları ve olayları görmezden gelerek bildirmeye değer bulmadıkları raporla ayrıca tespit edildi.

Raporda ayrıca geçen yaz yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle dondurucunun bozulduğu, içindeki tüm ‘organik kanıtların’ imha edilmek zorunda kalındığı ve bu sebeple açılan cinsel istismar davalarının düştüğü vurgulandı.

İngiltere'de polis mercek altında

 

ABD'deki George Floyd davasında yeni gelişme

 

Floyd cinayetine karışan tüm polislere hapis cezası verildi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)