BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİngiliz parlamentosunda taciz skandalı----

İngiliz parlamentosunda taciz skandalı

İngiliz parlamentosunda taciz skandalı
11 Temmuz 2019 - 14:34 www.finansgundem.com

İngiltere, milletvekillerinin Temsilciler Meclisi çalışanlarını taciz ettiğini gözler önüne süren bir araştırmayı konuşuyor

Hukukçu Gemma White tarafından gerçekleştirilen bağımsız soruşturma sonucunda Parlamento çalışanlarının siyasetçiler tarafından suistimal edildiği tespit edildi.

İngiliz The Mirror gazetesinin haberine göre; Gemma White, onlarca Parlamento çalışanıyla mülakat gerçekleştirdi.

White, çoğu Parlamento üyesinin çalışanlarına saygıyla yaklaştığını belirtse de, zorbalık ve tacizin de oldukça yaygın olduğuna ve toplu bir yanıt verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

White, Parlamento çalışanlarının elle tacize uğramasına yönelik kanıtlara ulaştığını açıkladı.

220 KİŞİ YAŞADIKLARINI ANLATTI

Raporda bir kadın personelin mesaisine ilişkin kullandığı “hayatımın en stresli ve düşmanca dönemi” ifadesi dikkat çekti. Adı belirtilmeyen çalışan, “Tüm benlik duygum altüst oldu ve o ofiste yaptığım tüm işlere rağmen en sonunda kendimi aciz ve beceriksiz hissettim” dedi.

Bir başka Parlamento çalışanı ise, “Temsilciler Meclisi’nde siyasi bir iş edinmek kimi tanıdığınıza ve kiminle ilişkili olduğunuza bağlı olduğu sürece, cinsel taciz hevesli gençler için kaçınılmaz olarak katlanılan bir durum olacaktır” şeklinde konuştu.

220 kişinin tanıklıklarının dilendiği soruşturmada, en yaygın şikâyet ise milletvekillerinin halk arasında ve düzenli olarak çalışanları küçümsemesi, hor görmesi ve aşağılaması oldu. (Sözcü)

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)