BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkING Türkiye'den ilk çeyrekte ekonomiye 53.1 milyar TL kaynak----

ING Türkiye'den ilk çeyrekte ekonomiye 53.1 milyar TL kaynak

ING Türkiye'den ilk çeyrekte ekonomiye 53.1 milyar TL kaynak
13 Mayıs 2020 - 20:12 www.finansgundem.com

ING Türkiye, 2020 yılının ilk çeyreğinde 43.8 milyar TL’si nakdi olmak üzere toplam ekonomiye 53.1 milyar TL tutarında kredi desteği sağladı

ING Türkiye, 2020 yılı ilk çeyrek konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde konsolide aktif toplamı 65.7 milyar TL olan ING Türkiye’nin sermaye yeterlilik oranı da yüzde 24.09 seviyesine ulaştı. İlk üç ayda toplam özkaynakları 8.9 milyar TL, mevduatları ise 39.2 milyar TL olan ING Türkiye’nin, ekonomiye sağladığı kredi desteği de 43.8 milyar TL’si nakdi olmak üzere toplam 53.1 milyar TL olarak gerçekleşti.
 
Koronavirüsle mücadelede hızlı adımlar
 
ING Türkiye bu dönemde ortaya çıkan koronavirüs salgınının etkilerini sınırlandırmak için çalışanları, müşterileri ve toplum için uygulamaları hızla hayata geçirdi. Çalışanlarının sağlığını korumaya yönelik insan kaynakları uygulamalarını devreye alan ING, uzaktan çalışma yapabilecek tüm ekiplerin evden çalışmasını mümkün kılacak düzenlemeleri yaptı, şubelerde ise çalışma saatlerini kısıtlayarak dönüşümlü çalışma modeline geçti. Müşteri tarafında bireysel ve tüzel müşterilerin hayatını kolaylaştıran uygulamalar devreye alındı. Bireysel müşterilerine ihtiyaç, taşıt, konut kredisi taksitleri ve kredi kartı ekstre ödemelerini üç ay erteleme imkânı veren ING Türkiye, kredisini geri ödeme hususunda zorluk yaşayan KOBİ ve ticari müşterilerine de destek oldu. ING Türkiye ayrıca, Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 milyon TL, koronavirüsten etkilenen ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına aktarılmak üzere Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) ise 1.7 milyon TL bağışlayarak, salgınla mücadele kapsamında sağladığı desteğin miktarını 6.7 milyon TL’ye ulaştırdı.

Müşteriler ile iletişimin yüzde 80’i mobilden gerçekleşti

Bu dönemde daha çok önem kazanan dijital bankacılık alanındaki yenilikçi adımlarını da sürdüren ING’nin müşterileri ile iletişimlerinin yüzde 80’i mobil bankacılık üzerinden gerçekleşti, şube dışı kanallar olarak bakıldığında ise bu oran yüzde 96.5’e yükseldi. Dijital kanalları kullanan toplam aktif müşteriler içindeki mobil bankacılık müşteri payı yüzde 97’ye yükselirken, sadece yazışarak finansal işlemlerin yapılabildiği ve soruların yanıtlandığı akıllı bankacılık robotu INGo aracılığıyla da 4 milyon mesajlaşma gerçekleştirildi.
 
Yeşil Kredi’de bir ilk

Türkiye’de Birleşmiş Milletler Sorumlu Bankacılık Prensipleri'ni uygulamayı taahhüt eden ilk altı banka arasında yer alan ING Türkiye, sürdürülebilir finansman konusunda çalışmalarına 2020 yılının ilk çeyreğinde de devam etti. Turkcell’e beş yıl vadeli, 50 milyon Euro tutarında Yeşil Kredi temin eden ING Türkiye, böylece, sürdürülebilirlik kapsamında Türkiye’nin en uzun ortalama vadeli kurumsal Yeşil Kredisi’ne imza attı.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)