BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkING Belçika'nın dümeni Türk bankacıda----

ING Belçika'nın dümeni Türk bankacıda

ING Belçika'nın dümeni Türk bankacıda
13 Mayıs 2022 - 08:05 www.finansgundem.com

ING Bank’ın Belçika biriminin yönetim kurulu başkanlığına Türk bankacı Pınar Abay atandı

ING Grubu’na bağlı ING Belçika bünyesinde üst düzey bir atama gerçekleşti. ING Grubu Global İcra Kurulu Üyesi ve Pazar Liderleri Bölgesi Başkanı olarak görev yapan Pınar Abay, bu görevlerine ek olarak ING Belçika Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi. Pınar Abay bu atama ile ING Belçika’nın 150 yıllık tarihindeki ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Pınar Abay, ING Belçika Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, yaş sınırı nedeniyle görevinden ayrılan Diego du Monca’dan devraldı.

ING Türkiye’ye 2011 yılında 34 yaşındayken Genel Müdür olarak atanan Pınar Abay, bu görevine ek olarak 2016 yılından beri ING Belçika Yönetim Kurulu Bağımsız Üyeliği görevini yürütüyordu. 1 Ocak 2020 itibariyle ING Grubu Global İcra Kurulu Üyeliği ve Pazar Liderleri Bölgesi Başkanlığı’na atanan Abay, Pazar Liderleri Bölgesi’nden sorumlu olarak Hollanda, Belçika ve Lüksemburg’daki bireysel ve kurumsal bankacılık faaliyetlerinin yürütülmesine liderlik ediyor.

"ING Belçika Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum"

Atama ile ilgili görüşlerini aktaran ING Grubu Global İcra Kurulu Üyesi Pınar Abay, “ING olarak çeşitlilik ve kapsayıcılığı iş stratejimizin önemli bir parçası olarak görüyor ve ING Çeşitlilik ve Kapsayıcılık politikamız çerçevesinde ilerliyoruz. ING’de çeşitliliği sadece doğru olduğu için desteklemiyoruz, aynı zamanda stratejimizi gerçekleştirebilmek için de çeşitliliği sağlamanın büyük önem taşıdığına inanıyoruz.  Bir adım önde olmak için ekiplerin farklı geçmiş ve perspektiflere sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Çeşitliliğin en önemli unsurlarından biri de cinsiyet. Özellikle Yönetim Kurullarının daha çeşitli ve kapsayıcı hale getirilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu doğrultuda, yarısından fazlası kadın olmak üzere çok çeşitli geçmiş ve deneyimlere sahip değerli yöneticilerin bulunduğu ING Belçika Yönetim Kurulu’nun Başkanı olarak atanmaktan ayrıca gurur ve mutluluk duyuyorum” dedi.

PINAR ABAY HAKKINDA

Kariyerine 1998 yılında başlayan Abay, 2011 yılında ING Türkiye ailesine katılmadan önce, danışmanlık şirketi McKinsey&Company San Francisco ve New York ofislerinde görev yaptıktan sonra İstanbul ofisinde yönetici ortak olarak çalışmış ve bankacılık sektörüne danışmanlık vermişti. Bilkent Üniversitesi’nde Ekonomi eğitimi alan ve Harvard Business School’da MBA yapan Abay, 1977 doğumlu ve iki çocuk annesi.

ING Türkiye, 73.4 milyar TL kaynak ve dijital yatırımlarıyla ekonomiye desteğini sürdürdü

ING Türkiye’de iki üst düzey atama

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • SERPIL GUNDOGDU13 Mayıs 2022 09:12

    YÜZÜ GÜZEL KALBİ YANSIMIŞ GİBİ İNSANİ ÖZELLİKLERİNİN YÜKSEK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR TEBRİK EDİYORUM.