BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİkinci elde kilometre azaldı----

İkinci elde kilometre azaldı

İkinci elde kilometre azaldı
15 Mart 2014 - 13:09 www.finansgundem.com

Audrive Marka Direktörü Muammer Kavas, ikinci el otomobillerde kilometrelerin düşük olduğunu söyledi

Lüks otomobillerin fazla kilometre yapılmadan kısa sürede yenisiyle değiştirildiğini belirten Audrive Marka Direktörü Kavas, “Eskiden otomobili olan ömürlük kullanırdı. Bu artık değişti. Özellikle de lüks otomobiller de model yılı yüksek, düşük kilometreli araç alternatifleri arttı.

Türkiye’nin ilk kurumsal ikinci el Audi showroom’u Audrive Marka Direktörü Muammer Kavas, lüks oto kullanıcısının otomobilini eskisi kadar uzun süre kullanmadığını söyledi. Eskiden bir otomobili alan kişinin yıllarca o otomobilden vazgeçmediğini belirten Muammer Kavas, şimdilerde bu durumun değiştiğini söylüyor. Kavas, “Günümüz koşullarında seçenek çok. Artık kullanıcı bir otomobille bir ömür gitmiyor. O yüzden otomobil eskisi kadar yıpranmıyor. Özellikle de lüks otomobil müşterisi otomobilini sürekli yeniliyor.” Dedi. Aracını satan ya da satın alan kişiler için ikinci el araçların yeniliği beraberinde getirdiğini belirten Muammer Kavas, şunları söyledi: 

‘YENİ ARAÇLARI DENEMEK İSTİYORLAR’

“Aracını satan müşteri yeni bir araç alımı yapıyor ve o araç ile yaşadığı deneyimlere veda ediyor. Yeni alacağı aracın heyecanını duymaya başlıyor. İkinci el araç alan müşteri için de yeni deneyimlerin başlangıcı oluyor. Günümüzde sahiplik kavramının deneyim kavramına doğru değiştiğini görebiliriz. İnsanların deneyim yaşama isteklerinin arttığına şahit oluyoruz. Geçmişte araç değiştirme sıklığı ile bugün araç değiştirme sıklığı arasında belirgin farklar var. Günümüzde ürünleri ve hizmetleri keşfetme süresi çok kısaldı. Yeni keşif adetleri de hızla artıyor. ”

‘AZ KİLOMETRE YAPMIŞ ARAÇLAR ARTIYOR’

Özellikle lüks otomobilde fazla kilometre yapılmadan satışa sunulmuş otomobil alternatiflerinin arttığını anlatan Audrive Marka Direktörü Muammer Kavas, şöyle devam etti: “Özellikle rekabetin çok yoğunlaşması ile her markada çıkan yeni ürünler insanlarda merak uyandırıyor. Bu doğrultuda otomobiller de kilometre ve kondisyonları iyi seviyede iken daha hızlı bir şekilde el değiştirmeye başladı. Tüketicilerin sahip olmaktan ziyade deneyim yaşama istekleri doğrultusunda çeşitli kiralama alternatifleri türedi. Bu doğrultuda kullanılan ve kiralamadan dönen araçlar da ikinci el pazarına dinamizm getiriyor. Özellikle lüks otomobil tarafında yeni deneyim yaşama isteği nispeten daha yüksek. Audrive olarak ikinci el Audi araçlar ile müşterilerimize yeni deneyimler sunmayı amaçlıyoruz.”

‘ÖNCE HİZMET DİYORUZ’

"İkinci elde, eski kavramının sigortası olan ‘güven’ ön planda geliyor. Biz varlığımızı sürdürebilmenin esası olarak ‘güven’i görmekteyiz ve yeni deneyim yaşamak isteyen müşterilerimizi mutlu etmek için hizmetlerimiz ile fark yaratmayı amaçlıyoruz.” Diye konuşan Muammer Kavas, “Otomobille ilgili plaka, şasi numaralarına, distribütör garanti durumu, muayene geçerlilik tarihi, yetkili servis bakım geçmişi, TRAMER ve tüm bilgilere www.audrive.com.tr adresinden rahatlıkla ulaşılabildiğini “360 derece ekspertiz modülü ile boya kaporta ekspertizi şeffaf bir şekilde görüntülenebiliyor. Audrive’da tüm araçları kapalı alanda görme, cafede keyifli vakit geçirme ve çocuklarımızın oyun alanının tadını çıkarma imkanı bulunmaktadır. Tüm otomobiller yetkili servis bakımları tamamlanmış, muayeneleri yapılmış ve yakıt depoları doldurulmuş olarak teslim ediliyor. İPhone ve iPad uygulamaları yayında olan Audrive, mobil platformlarda da otomobil severlere hizmet vermektedir.” diye konuştu.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)