BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-MagazinHuysuz Virjin'in mirası ÇYDD'ye----

Huysuz Virjin'in mirası ÇYDD'ye

Huysuz Virjin'in mirası ÇYDD'ye
23 Mayıs 2023 - 17:44 www.finansgundem.com

'Huysuz Virjin' olarak tanınan Seyfi Dursunoğlu'nun 15 milyon TL'lik mirası, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin oldu.

Üç yıl önce vefat eden Huysuz Virjin (Seyfi Dursunoğlu) 15 milyon TL'yi bulan evinin ve bankadaki parasının Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bırakılmasını vasiyet etmişti. Yeğenleri Cemal Erhan Saydam ile Evren Saydam ise, mirasta hak sahibi olduklarını ileri sürerek vasiyetin iptali için dava açmıştı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), bunun üzerine tereke tespit davası açarken, sanatçının noterde vasiyetname hazırlattığı sırada yanında olan 60 yıllık dostu Garabet Baltaoğlu'nu şahit olarak göstermişti.

İKİ YEĞENİN VASİYETİN İPTALİ DAVASI REDDEDİLDİ

Cemal Erhan Saydam ile Evren Saydam, Garabet Baltaoğlu'nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılmasını talep etti.

İstanbul Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, Huysuz Virjin'in mirasının ne olacağı konusunda kararını verdi. Mahkeme, iki yeğenin açtığı vasiyetin iptali davasını reddetti. Böylelikle mirasın hak sahibi ÇYDD oldu.

ÇYDD, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: Eğitimin ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasının toplumsal gelişmemizde çok önemli payının olduğu bilinciyle yaptğı bağış ile gelecek kuşakların yolunu aydınlatan, Cumhuriyet'in kazanımlarına ve çağdaş yaşam değerlerine duyduğu inançla örnek bir sanatçı olan Seyfi Dursunoğlu'nu bir kez daha sevgi ve özlemle anıyoruz.

ZATÜRRE TEDAVİSİ GÖRMÜŞTÜ

KOAH hastası olan Huysuz Virjin, 15 gün boyunca zatürre tedavisi gördüğü hastanede 17 Temmuz 2020 tarihinde hayatını kaybetti. Cenazesi 20 Temmuz 2020'de Zincirlikuyu Camii'nden kaldırılarak Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi. (HABERTURK)

'Huysuz Virjin'in miras davasında yeni gelişme

 

'Huysuz Virjin' Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti

 

Huysuz Virjin göremiyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)