BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemHSK'dan İstanbul ve İzmir'de iki mahkeme için görev çevresi değişikliği----

HSK'dan İstanbul ve İzmir'de iki mahkeme için görev çevresi değişikliği

HSK'dan İstanbul ve İzmir'de iki mahkeme için görev çevresi değişikliği
08 Ekim 2021 - 04:56 www.finansgundem.com

HSK, deniz ticareti ve deniz sigortası davalarına bakan İstanbul 17. Asliye Ticaret Mahkemesi ve İzmir 5. Ticaret Asliye Mahkemesi'nin görev çevrelerini yeniden belirledi

Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK) 6 Ekim'deki toplantısında, daha önce alınan kararlar çerçevesinde deniz ticareti ve deniz sigortalarıyla ilgili davalara bakmakla görevlendirilen İstanbul 17. Asliye Ticaret Mahkemesi ve İzmir 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin görev çevrelerinin yeniden belirlenmesine karar verdi.

Resmi Gazete'de yayımlanan HSK kararında, kurulun 08.09.2014 tarihli kararında İstanbul 17. Asliye Ticaret Mahkemesi ve İzmir 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin görevlendirildiği hatırlatıldı.

Aynı şekilde, 07.07.2021 tarihli kurul kararında İstanbul Asliye Ticaret Mahkemelerinin yargı çevresinin İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi yargı çevresi olduği; İzmir Asliye Ticaret Mahkemelerinin yargı çevresinin Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesi yargı çevresi hariç İzmir ilinin mülki sınırları olarak belirlendiği ifade edildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, kurulun 6 Ekim’deki toplantısında ise hem İstanbul 17. Ticaret Mahkemesi hem de İzmir 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin yargı çevrelerinin bu illerin mülki sınırları olarak belirlendiği bildirildi. Kararın 11 Ekim’den itibaren uygulanacağı da ifade edildi.

İki bakanlığa personel alımı yapılacak

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)