BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkHSBC CEO’su pandemi öncesine dönmek istemiyor----

HSBC CEO’su pandemi öncesine dönmek istemiyor

HSBC CEO’su pandemi öncesine dönmek istemiyor
06 Eylül 2021 - 15:54 www.finansgundem.com

HSBC CEO’su Noel Quinn pandemi sürecinde elde edilen tecrübelerin yok sayılmasının büyük bir kayıp olacağını söyledi. Quinn pandemi sonrası evden çalışma konusunda personeline güvendiğini belirtti

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Avrupa’nın varlıkları bakımından en büyük bankası HSBC’nin CEO’su Noel Quinn'e göre ofisin pandemi öncesi olduğu gibi geri dönmek istemiyor. Quinn, Bloomberg International’a verdiği röportajda, "Hepimizin bir günlük veya iki günlük geziler için dünyanın dört bir yanında uçtuğumuz günlere geri dönersek yazık olur" açıklamasında bulundu.

Noel Quinn röportajında kendisinin ve yöneticilerinin bundan sonraki süreçte ‘şüphesiz’ daha az seyahat edeceğini belirtti. HSBC CEO’su “Muhtemelen daha az ve daha uzun süreli seyahatler yapacağım ve beklentim seyahat bütçemizin %50 civarında azalacağı yönünde” ifadelerine yer verdi.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre korona virüs sürecinde ortaya çıkan seyahat yasakları iş seyahatlerinin bıçak gibi kesilmesine yol açtı. Finans devleri Zoom gibi video konferans uygulamaları aracılığıyla yurtdışı bağlantılarını sürdürebildi. Pandemi sonrasında iş seyahatleri geleceğinin nasıl olacağına ilişkin meraksa devam ediyor. Küresel İş Seyahati Birliği’ne göre 2024 yılında iş seyahatleri 1,24 trilyon dolara düşebilir. 2019 yılında pandemi öncesinde ise bu alanda 1,43 trilyon dolarla zirve görülmüştü.

Quinn, HSBC'nin 230.000 personelinin %90'ının pandemi sürecinde evden çalıştığını belirtti. HSBC CEO’su, "Geleceğin çalışma ortamının Kovid öncesi gibi olmasını istiyor muyum? Ofise dönüşle ilgili kendi görüşüm, son 18 aydan ders almazsak bunun bir israf olacağı yönünde" dedi.

HSBC CEO’su pandemi sonrası çalışma süreçlerine ilişkin açıklamasında ise, “Geçen yıl küresel çapta 60 ülkedeki çalışanlarıma güvendim ve inanılmaz bir iş çıkardılar. Kovid bittiğine göre artık onlara dönüp, ‘artık evden çalışmanız için size güvenmiyorum’ demeyeceğim” ifadelerine yer verdi.

HSBC’de ırkçılık skandalı

 

Miller Tabak’tan borsalar için balon uyarısı

 

Ekonomide belirsizlik borsaları yükseltiyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)