BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriHollanda Merkez Bankası, Binance’ı uyardı----

Hollanda Merkez Bankası, Binance’ı uyardı

Hollanda Merkez Bankası, Binance’ı uyardı
21 Ağustos 2021 - 10:05 www.finansgundem.com

Birçok ülkede yasaklarla boğuşan kripto para borsasında yeni bir uyarı da Avrupa’dan geldi

Hollanda Merkez Bankası, borsa uyum çabalarını iki katına çıkaracağına işaret ettiği için Binance'e bir uyarı yayınlayan en son düzenleyici oldu.

De Nederlandsche Bank (DNB), Binance‘i DNB ile uygun yasal kayıt olmadan Hollanda‘da kripto hizmetleri sunduğu konusunda uyardı.

DNB, 18 Ağustos’ta açıklama yaptı ve uyarının Binance Holdings Ltd.’nin yanı sıra Hollanda’da kripto hizmetleri sunan diğer Binance kuruluşlarına ait olduğunu açıkladı.

Resmi açıklamada, “De Nederlandsche Bank (DNB), Binance’in Hollanda’da DNB ile gerekli yasal kayıt olmadan kripto hizmetleri sağladığını duyurdu” dedi. “Bu, Binance’in Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanı Yasası ile uyumlu olmadığı ve yasa dışı bir şekilde sanal ve güvenilir para birimleri arasında değişim için hizmetler sunduğu ve yasa dışı olarak saklama cüzdanları sunduğu anlamına geliyor.”

Binance, Hollanda Merkez Bankası’nın en son düzenleyici iddiaları karşısında sağlam durdu. Farklı finansal kurumlardan gelen uyarıların çoğunun aynı zamanda boşlukları kapatmak için bir fırsat sunduğunu anlıyorlar.

“Biz. Hollanda’da Binance hakkında DNB tarafından bir uyarı farkında uygun olarak çabalarımızı iki katına taahhüdümüzün bir parçası olarak, Binance gerekli tescili için başvuruda sürecinde olduğunu,” bir Binance sözcüsü anlattı Blok Kripto içinde 18 Ağustos blog yazısı. “DNB ile yapıcı bir şekilde çalışacağız ve yakın gelecekte olumlu bir güncelleme vermeyi umuyoruz.”

Sözcü, “Binance uyumluluğu çok ciddiye alıyor ve henüz DNB’ye resmi olarak kayıtlı olmasak da, kara para aklama ve terörün finansmanıyla mücadele için araçlar ve prosedürler içeren sağlam bir uyum programımız var,” diye devam etti.

Binance yasaklara karşı çözüm üretti

 

Binance artık kripto para korsanlarını izleyebilecek

 

'234 bin lira buharlaştı' iddiası: Binance'ten açıklama geldi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)