BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaTeknolojiHepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı 7. yılını kutluyor ----

Hepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı 7. yılını kutluyor

Hepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı 7. yılını kutluyor
06 Haziran 2023 - 09:07 www.finansgundem.com

Hepsiburada, 2017 yılında başlattığı Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı ile bugüne kadar 43 binden fazla girişimci kadın, 211 kadın kooperatifi programa katıldı. 2017 yılında kadın işletme oranı yüzde 6 iken bugün bu oran yüzde 23’e ulaştı.

Hepsiburada’nın 2017 yılında, Türkiye’nin kadınlarının ekonomiye katılımlarını desteklemek üzere hayata geçirdiği Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı, 7. yılına girerken büyümeye devam ediyor. E-ticaret ekosisteminin her alanında kadınların dijital ekonomiye katılımlarını desteklemek için başlatılan program sayesinde girişimci kadınlar indirimli komisyon oranları, reklam ve pazarlama desteği, ücretsiz fotoğraf çekimi, eğitim ve indirimli kargo gibi imkânlardan faydalandı. 

Kadın girişimcilere özel finansal destekler 

Hepsiburada, Türkiye’nin önde gelen sekiz bankasıyla iş birliği yaparak kadın girişimcileri finansal olarak destekleyecek projelere de imza atıyor. “Girişimci Kadınlar Finansal Engelleri Aşıyor” projesiyle Hepsiburada girişimci kadınların finansmana erişimlerini sağlıyor. Bu sayede kadın girişimcilere sağlanan kredi ile bankacılık ürün ve hizmetlerinin toplamı 15 milyon TL’ye ulaştı. Ayrıca, TEB Aile Akademisi’nin 5 modülden oluşan finansal okuryazarlık eğitimini de kadın girişimcilerin erişimine sunuyor. 

211 kadın kooperatifine teknoloji gücü

Kırsal kalkınma ve dezavantajlı gruplarda kadın ekonomisinin canlandırılması için Türkiye’nin dört bir yanındaki kadın kooperatiflerini destekleyen Hepsiburada, kadın girişimcilerin ürünlerini Türkiye’nin 81 ilinde ulaşılabilir kılmak, daha çok müşteriyle buluşturmak için e-ticarete taşıyor. Emeğin gücünü Hepsiburada’nın teknoloji gücü ile seferber ederek doğal ve yöresel ürünlere erişimi kolaylaştıran Hepsiburada’da, halen 211 kadın kooperatifi satış yapıyor ve bu sayı her geçen gün artıyor. 

Kooperatifler için 4 uluslararası proje 

Hepsiburada, pandemi döneminde de işini e-ticarete taşımak ve büyütmek isteyen girişimci kadın ve kadın kooperatiflerine destek olmak üzere dört uluslararası projeyi de başlattı. 

Pandeminin zorlu koşullarında yeni satış kanallarıyla üretimin desteklenmesini, kadınlar için fırsat eşitliğinin sağlanmasını ve girişimci kadınların dijital dönüşümlerini kolaylaştırmayı hedefleyen programla kadın girişimcilere komisyon indirimi, ücretsiz fotoğraf çekimi, indirimli kargo ücreti ve pazarlama imkanları sunuldu.. 

Hepsiburada bu kapsamda e-ticaret desteği sağlamak ve girişimci kadınların dijital dönüşümünü desteklemek için kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, yabancı temsilciliklerin de aralarında bulunduğu paydaşlarıyla düzenlediği projelerle toplam 2235 kadına 261 saat eğitim, 2304 saat mentorluk sağlandı. 

Deprem bölgesindeki kadın girişimcilere Hepsiburada sözü 

2017’den itibaren yürüttüğü Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı kapsamında deprem bölgesinde 5 bin girişimci kadına destek verme sözüyle yola çıkan Hepsiburada, bölgede platform üzerinden satış yapan 2790 girişimci kadın ve 33 kadın kooperatifi depolama, paketleme, kargo hizmetler başta olmak üzere pek çok hizmeti ücretsiz sağlarken, komisyon indirimi, eğitim, reklam ve pazarlama desteklerine ara vermeden devam ediyor. 

Hepsiburada CEO’su Gökçetekin: “Kadınları ekonomik ve sosyal hayatın her alanında destekliyoruz.”

Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı ile yedi yıldır kadın girişimcileri desteklediklerini belirten Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, “Kadınların güçlendirilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği Hepsiburada’nın temel değerleri arasında. Bir kadın tarafından kurulmuş, bir kadın CEO tarafından yönetilen ve çalışanlarının %46’sı kadınlardan oluşan bir şirket olarak programımızın aldığı aşamayla gurur duyuyoruz.” dedi. Kadın girişimciliği ve kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda halen alınması gereken mesafe olduğuna dikkat çeken Gökçetekin binlerce kadın girişimcinin işlerini büyütme imkanı yakalamasının önemini vurgulayarak “Ticaretin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonumuzla binlerce kadını e-ticaretle tanıştırdık. Yeterli olanak ve destek verildiğinde, ‘Kadın Gücü’nün neleri başarabildiğini çok net şekilde gözlemledik. Kadınları ekonomik ve sosyal hayatın her alanında destekleyen bir şirket  olarak, kadın girişimcilerin yanında olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Hepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü sayfası: 

https://www.hepsiburada.com/ girisimcikadinlar-bilgi

Kadın Kooperatiflerinin Ürünleri: https://www.hepsiburada.com/ kadin-kooperatifleri

Hepsiburada yılın ilk çeyreğinde 24 milyon siparişle x büyüdü

 

Hepsiburada sektörünün Türkiye’deki ilk Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı

 

Hepsiburada’da fenomen indirimler başladı

 

Hepsiburada'dan Anneler Günü için hediye seçenekleri

 

Hepsiburada Premium 1 milyon üyeye ulaştı, Premium'lular 1.2 milyar TL fayda sağladı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)