BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatHavaya uçan Beyrut Limanı’na ikinci darbe sigortadan----

Havaya uçan Beyrut Limanı’na ikinci darbe sigortadan

Havaya uçan Beyrut Limanı’na ikinci darbe sigortadan
13 Ağustos 2020 - 15:17 www.finansgundem.com

Beyrut’ta gerçekleşen patlamanın ardından resmi kaynaklar hasarın 15 milyar doları aştığını belirtmişti. Sigorta şirketlerinden yapılan açıklamalar ise limandaki sigorta taleplerinin 250 milyon dolar tüm hasarın ise 3 milyar dolar olduğunu belirtiyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

4 Ağustos tarihinde Beyrut Limanı’nda gerçekleşen patlamanın ardından Beyrut Valisi zararın 15 milyar doları aştığını açıklamıştı. Sigorta şirketi Guy Carpenter’ın hesaplamalarına göre patlama sonrasında gemilerde, mallarda ve liman sahasında oluşan hasarın sigorta talepleri ise 250 milyon dolardan az olacak. Tüm şehirdeki toplam sigorta taleplerininse 3 milyar dolar olması bekleniyor.

Beyrut Valisi Mervan Abbud patlamayı "Lübnan'ın modern çağda yaşadığı en büyük kriz ve felaket" olarak nitelendirerek "Hasar çok büyük. Doğrudan ve dolaylı zararın 10 ila 15 milyar doları aştığını tahmin ediyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Reuters'in haberine göre, 2.000 tondan fazla amonyum nitratın patladığı olayın maddi hasarı da dahil olmak üzere toplam sigortalı kayıplar en fazla 3 milyar dolara ulaşabiliyor. Patlamada en az 163 kişi ölmüş ve 6 binden fazla kişi yaralanmıştı.

Guy Carpenter, gemi izleme verilerinin 10 geminin patlamadan 1.6 kilometre uzakta olduğunu gösterdiğini söyledi. Şirketten yapılan açıklamada, “Bu gemilerin zarara uğrayacağını düşünüyoruz. Çevredeki birçok gemi de münferit hasarların meydana geleceği bir yarıçap içerisindeydi” ifadeleri kullanıldı

Sigorta şirketi raporuna göre sigortalı kayıplar konusunda hala "önemli belirsizlik" olmakla birlikte, erken analizler gövde, kargo ve liman tesisi kayıplarının 250 milyon doların altında olacağı gösterildi. Raporda, Lübnan'daki sigorta karşılamalarının düşük olmasıyla birlikte, Beyrut Limanı yakınlarındaki ticari ve endüstriyel mülklerin büyük olasılıkla uluslararası sigorta şirketleri tarafından karşılandığı belirtiliyor.

Newswire haber bülteninde, patlamadan kaynaklanan sigorta kayıplarının büyük olasılıkla Beyrut'taki daha geniş çaplı maddi hasarla ilgili olacağı belirtildi. Sigorta şirketi Liberty Mutual, 25 ila 50 milyon dolar arasında tazminat talebi beklediğini açıkladı.

Dünya Lübnan'a yardım için toplanıyor

 

Türkiye'nin yüzde 55'i deprem sigortası yaptırdı

 

İşsizlik sigortası ödemesi Temmuz'da 494.6 milyon lira

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)