BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-MagazinHangisinin daha üretken olduğu açıklandı: Hibrit mi ofis mi?----

Hangisinin daha üretken olduğu açıklandı: Hibrit mi ofis mi?

Hangisinin daha üretken olduğu açıklandı: Hibrit mi ofis mi?
16 Haziran 2024 - 15:20 www.finansgundem.com

Hibrit çalışma düzeni üzerine yapılan yeni bir araştırma, işverenlerin endişelerini giderdi. Araştırma, hibrit çalışmanın yalnızca çalışanların üretkenliğini korumakla kalmayıp aynı zamanda şirketlerin kârlılığını da artırabileceğini ortaya koydu.


İşverenler hibrit çalışmanın çalışanların üretkenliğini ve işbirliğini azaltacağından endişe ederken yapılan bir araştırma endişeleri boşa çıkardı.

İngiltere merkezli akademik dergi Nature'da yayınlanan bir araştırmaya göre hibrit çalışmanın iş tatminini artırdığı ortaya çıktı.

Araştırma sonuçları üretkenlik kaygılarının göz ardı edilebilir olduğunu ve hibrit çalışmanın gerçekten de işçiler için ideal ortam olabileceğini öne sürüyor.

Hibrit çalışmanın savunucuları, bunun daha iyi bir iş-yaşam dengesi elde etmelerine yardımcı olduğunu ve daha ilgi çekici olduğunu söylüyor.

Araştırmalar bunun aynı zamanda kadınların işgücüne katılımını da artırdığını gösteriyor.

ÇALIŞANLAR İKİ GRUBA AYRILDI SONUÇ BELLİ OLDU

Çalışma, Çinli bir seyahat acentesi olan Trip.com'un 1600'den fazla çalışanını iki gruba ayırdı ve onları iki yıl boyunca takip etti. Bir grup haftanın beş günü ofisten çalışırken, diğeri üç gününü ofiste, iki gününü de evde geçirdi.

Hibrit çalışanlar iş tatmininin arttığını gösterdi. Bu çalışanların işten ayrılma oranı da üçte bir oranında azaldı. Bu etki özellikle yönetici olmayan çalışanlar, kadınlar ve işe gidiş gelişleri uzun olanlar üzerinde belirgin oldu.

ŞİRKETLERİN DE KÂRLILIĞI ARTIYOR

Araştırmanın sonuçlarına göre hibrit çalışmada herhangi bir olumsuzluk olmadı.

Araştırma, hibrit çalışmanın çalışanların performansı veya üretkenliği üzerinde ölçülebilir bir etkisinin olmadığını ortaya çıkardı. Yöneticiler de çalışmaya katıldıktan sonra bunu daha fazla desteklediler.

Araştırma sonucunda hibrit çalışmanın, bireyin yıllık maaşının yaklaşık yüzde 50'sine mâl olduğu tahmin edilen işten ayrılma oranlarını azaltarak şirketlerin kârlarını artırabileceği sonucuna varıldı. (Sözcü)

Kısa çalışma ödeneği ödenmesine ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlendi

 

Gençler evden çalışarak dolgun maaş almak istiyor!

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)