BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemGüney Afrika’da korona virüs vakaları dört katına çıktı----

Güney Afrika’da korona virüs vakaları dört katına çıktı

Güney Afrika’da korona virüs vakaları dört katına çıktı
04 Aralık 2021 - 08:54 www.finansgundem.com

Güney Afrika'da korona virüs vakaları son dört günde neredeyse dört kat arttı ve ülke dördüncü pandemi dalgasına girerken Omicron varyantının bulaşıcılığına dair endişeler çoğaldı.

Güney Afrika Salı günü 4 bin 373 olan yeni korona virüs vaka sayısı dün 16 bin 55’e yükseldi. Vakaların yüzde 70’nin Omicron varyantı taşıdığı belirlendi.

Ulusal Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü (NICD) tarafından yayınlanan verilere göre, Cuma günkü rakamlarla birlikte, pandeminin başlangıcından bu yana ülkedeki toplam korona virüs vakası sayısı 3 milyonu aştı.

Pozitifklik oranının yüzde 24’3 arttığını belirten enstitü, yeni vakalardan bazılarının daha önce korona virüse yakalanmış ve Omicron varyantı ile yeniden enfekte olmuş kişiler olduğunu açıkladı.

Ulusal Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü’nde mikrobiyolog olarak görev yapan Profesör Anne von Gottberg yeniden bulaşmalarda beklediğimizin üzerinde bir artış olduğunu belirterek, ancak verilerin hastalığın daha az şiddetli olabileceğini gösterdiğini söyledi.

Bu arada, Dünya Sağlık Örgütü, Omicron salgınının şu anki merkez üssü olan ülkenin Gauteng eyaletine bir ekip yerleştireceklerini duyurdu.

DSÖ Afrika bölgesel acil durum direktörü Dr. Salam Gueye, DSÖ’nün ayrıca Omicron’un da tespit edildiği Botsvana’da tıbbi oksijen üretimini ve dağıtımını artırmak için teknik yardım sağlayacağını söyledi.

ABD'de Omicron varyantı görülen eyalet sayısı 5'e çıktı

Fransa'da günlük vaka sayısı 49 bin 858

Omikron tespit edilen İsviçre'de yeni önlemler alındı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)